Android

Google’i uue volditava telefoni kohta lekkisid esimesed andmed

Praegu ei ole veel teada, milline Google'i kokkuvolditav telefon välja hakkab nägema ning kui palju maksma.Foto: Shutterstock

Kõlakaid Google’i volditava Pixel Fold telefoni kohta on juba mõnda aega kuulda olnud. Algselt pidi ettevõte volditava telefoni välja andma 2021. aaastal, kuid seda ei juhtunud. Uute kõlakate kohaselt jõuab seade poelettidele selle aasta jooksul.

Siiani pole Google’i poolt ametlikku teadaanet olnud, kuid nüüd ilmus seade Geekbench’i. Tegu on platvormiga, kus saab erinevate seadmete jõudluse proovile panna, et pärast tulemusi võrrelda. Tihti on uusi telefone juba enne avalikustamist seal näha. Pixel Foldi on nimetatud Geekbenchis Pipitiks ning juba on näha mõningaid näitajaid.

Foto: Kuvatõmmis

Välja lekkinud andmete põhjal võib arvata, et telefon tuleb ettevõte oma Tensor kiibiga, millel on kaks 2,8 Ghz tuuma, kaks 2,25 GHz tuuma ning neli energiasäästlikku 1,8 GHz tuuma. Seadmel on 12 GB vahemälu ja Android 12.

Google avalikustas mõnda aega tagasi ka Androidi 12L versiooni, mis on suure ekraaniga seadetele ja volditavatele telefonidele. Tõenäoliselt on seda operatsioonisüsteemi varianti oodata ka Pixel Foldile.

Vahepeal oli kuulda spekulatsioone sellest, et Google lõpetas Pixel Foldi arendamise, kuna ettevõte tundis, et volditavate telefonide turg on liiga tihe ja nad ei suudaks konkureerida. Nüüd aga näib, et ettevõte ikkagi töötab Foldi kallal. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.