Android

Kohtudokumendid: Google peitis meelega privaatsusätteid, et kasutajad neid üles ei leiaks

Google sattus äripraktika tõttu kohtusse.Foto: Shutterstock

Tänapäeval pole ilmselt enam saladus, et telefonide ja operatsioonisüsteemide tootjad teavad, kes me oleme ja kus me parasjagu asume. Teatud sätete näppimisest võib su privaatsusele küll kasu olla, kuid ka see on tehtud võimalikult keeruliseks.

Arizona osariigi ja Google’i vahel käimas olevast kohtuprotsessi dokumentidest selgus, et Google peidab telefonides asukohaseadeid meelega ära, et kasutajaid neid üles ei leiaks, vahendab CNET. Google leidis, et kui kasutajatele antakse lihtne ja selge võimalus asukoha jälgimine telefonis välja lülitada, siis enamik inimesi teeb seda koheselt. Seega leidis Google, et asi tuleb võimalikult keeruliseks ajada.

Lahendus sellele oli lihtne: telefoni rippmenüüs pandi asukoha jälgimise nupp esimese lehe asemel teisele lehele, kuhu enamik inimesi liiga tihti ei satu. Väidetavalt avaldas Google teistele telefonitootjatele survet, et nad sama teeksid.

Samas ei pruugi enamasti isegi asukoha jälgimise välja lülitamisest kasu olla. Arizona osariik käibki hetkel Google’iga kohut, kuna leidis, et isegi kui jälgimine välja lülitada, teab Google ikkagi, kus telefon parasjagu asub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.