Android

Lihtne nipp: kuidas kahe Androidi telefoni vahel kõige kiiremini faile jagada?

Nearby Share'i abil saad lihtsalt ja kiirelt faile jagada.Foto: Shutterstock

Vahel on vaja sõbrale, pereliikmele või töökaaslasele kiirelt mõni fail jagada, ent e-maili manustamine või Bluetoothiga jändamine tundub liiga ajakulukas. Õnneks on Androidi telefonidel nüüd olemas selline funktsioon nagu Nearby Share, mis on failide jagamiseks lihtne ja kiire viis.

Nearby Share’ist ei pruugi paljudel aimugi olla, kuna tegemist on suhteliselt uue funktsiooniga ja telefonist ei leia seda ka niisama lihtsalt üles. Et seda leida, ava Androidi telefoni koduekraanil rippmenüü (liiguta sõrmega ekraani ülevalt alla) ja ava sealt omakorda ikoonide tabel. Seejärel vajuta pliiatsi ikoonile ja keri alla, kuni näed Nearby Share ikooni. Sa saad selle ikooni kiirmenüüsse lisada, hoides sõrme selle peal ja liigutades ikooni sobivasse kohta.

Nearby Share’i sisse lülitamiseks vajuta ikooni peale ning seejärel vali seadme nimi ning selle nähtavus. Pärast seda kliki nupule Turn On. Tee kindlaks, et telefonil, kuhu tahad faile jagada, oleks funktsioon samuti sisse lülitatud. Nagu funktsiooni nimi ütleb, saab seda kasutada vaid siis, kui kaks telefoni on üksteisele lähedal.

Et midagi jagada, otsi telefonist fail üles ning kliki Share ikoonil (kolm ringikest, mida ühendavad jooned) ning leia sealt Nearby Share. Seejärel hakkab telefon otsima lähedalt teist seadet, kuhu fail jagada. Kui oled leidnud õige seadme, vajuta selle peal ning teise telefoni omanik peab vaid Accept vajutama.

Nearby Share’i abil saab ka rakendusi jagada. Selleks mine Google Play Store’i, vajuta oma konto ikoonil (eesnime esitäht ja värviline ring), vajuta My Apps & Games ning kliki Share, pärast mida saad juba valida, mis rakendust ja kellele jagada tahad.

Funktsioon töötab Bluetoothi ja wifi abil, seega pead need sisse lülitama, kuid Google’i sõnul pole Nearby Share kasutamiseks internetiühendust vaja. Nearby Share peaks töötama kõikidel Androidi telefonidel alates Android 6.0 versioonist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.