Android

MediaTek tõi välja oma seni kõige võimsama protsessori Dimensity 9000

Tuntud kiipide tootja MediaTek tutvustas oma uusimat protsessorit Dimensity 9000, mida hakatakse kasutama järgmise põlvkonna tipptelefonidel.

Uue kiibi on lubanud kasutusele võtta mitmed tootjad, nende hulgas Oppo, Xiaomi, Vivo ja Honor. Esimesed telefonid selle kiibiga peaksid turule jõudma juba 2022. aasta esimeses pooles.

Dimensity 9000 on maailma esimene kiip, mis kasutab TSMC 4nm tehnoloogiat ning koosneb kaheksast tuumast. Protsessori seest leiab ühe Cortex-X2 tuuma (3,05 GHz), kolm Cortex-A710 tuuma (2,85 GHz) ning neli Cortex-A510 tuuma. Samuti on kasutusel LPDDR5X dünaamiline muutmälu, mis toetab kiirust kuni 7500 Mbps, 8 MB L3 vahemälu ning 6 MB süsteemi vahemälu.

Uuel kiibil on kasutusele võetud mitmeid tehnoloogiaid, mis seda paremaks muudavad. Näiteks HyperEngine 5.0 aitab optimeerida graafikakaardi kiirust maksimaalse tulemuse jaoks kui telefoni kasutatakse mängimiseks.

Lisaks toetab see 18 bitist HDR videosalvestust kolme kaameraga telefonides, kus korraga filmivad kõik kaamerad. Samuti oskab kiip vähendada video salvestamise ajal tekkivat videomüra ka 4K HDR video salvestamisel.

Dimensity 9000 toetab veel ka 5G ja Wi-Fi 6E tehnoloogiat ning sellel on olemas Bluetooth 5.3 versiooni tugi. Ekraanipaneelidel toetatakse kuni 180 hertsist värskendussagedust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.