Android

Meta lõpetab oma AR-seadme operatsioonisüsteemi arendamise

Meta praegune virtuaalreaalsuse peakomplekt Oculus Quest 2, mille nimeks peaks varsti saama Meta Quest 2.Foto: Shutterstock

Alles mõne kuu eest rääkis Meta asutaja Mark Zuckerberg Meta augmenteeritud reaalsuse (AR) keskkonna potentsiaalist, kuid väidetavalt nüüd muudeti projekti.

Kaks otsusega kursis olevat inimest ütlesid portaalile The Information, et Meta lõpetab uue operatsioonisüsteemi arendamise ning naasevad varem kasutatud modifitseeritud Androidi juurde.

Projekti kutsuti ettevõtte siseselt XROSiks ja väidetavalt on see käinud juba aastaid ning sinna on kaasatud sadu töötajaid. Praegu ei ole avalikult teada, miks projekt peatati.

Portaali Ars Technica sõnul võib see anda Apple’ile suure eelise, kuna teatavasti teevad ka nemad AR peakomplekti ja tavaliselt kasutab Apple ainult enda loodud tarkvara, mis on tihedalt seadmete vahel integreeritud ja lihtne kasutada.

Portaal lisas, et on võimalik, et tehnoloogiahiiud sihivad täiesti erinevaid segmente ning seetõttu otsustas Meta tarkvara arendamise lõpetada.

Analüüside ja raportite põhjal võib Apple’i augmenteeritud reaalsuse seadet juba üsna pea oodata, võibolla juba sel aastal. Tõenäoliselt on tegu aga nišitootega, mis ei ole mõeldud massidele.

Samas on olnud ka teateid sellest, kuidas teised ettevõtted, muuhulgas Meta, on üle ostnud Apple’i AR osakonna töötajaid. Seega on augmenteeritud reaalsuse maastikul veel palju lahtine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.