Android

Pretsedenditu samm: Nokia murdis lubadust tuua tipptelefonile uus Androidi versioon

Nokia 9 PureView tuli välja 2019. aasta alguses.Foto: Shutterstock

Eelmisel nädalal andis Nokia teada, et ei uuenda Nokia 9 PureView’i Android 11 peale. Sellega murdis ettevõte ka oma kunagist lubadust, kirjutab Android Central.

Tarkvara uuendused on siiani Nokia omanikfirma HMD Globali nurgakivi olnud ning sellest taganemise tõttu võivad kliendid kaotada lojaalsuse firma vastu.

Nokia oli kiireim tarkvara uuendaja

Eelmisel aastal ei oodanud keegi, et ettevõttel tekiks probleeme seadmete uuendamisega. Kuigi ettevõte ei suutnud pakkuda lubatud Android One’i, oli Nokia siiski kõige kiiremini nutitelefonide tarkvara uuendav firma.

Android 11 tulekuga kaotas ettevõte aga liidripositsiooni ning ei suutnud enam oma uuendamisgraafikuga sammu pidada. Enamik telefonide uuendused lükati mitu kuud edasi.

Nokia 9 PureView maksis turule tuleku ajal ligi 700 eurot ja sellele lubati kaks suuremat Androidi uuendust ehk Android 10 ja Android 11. Nüüd selgus, et Nokia piirdub vaid ühe uuendusega.

Emafirma veider vabandus

HMD Global selgitas, et Pureview’i uuendus oleks kaamera ja tarkvara vahelise sobimatuse tõttu tulnud vigane ning mitte firma kõrgetele standarditele vastav. Vabandusena pakkusid nad praegustele PureView’i omanikele Nokia XR20-e poole odavamalt.

Foto: Nokia

Kahjuks ei ole aga Nokia XR20 võrdne 9 Pureviewiga. XR20 on parimal juhul keskklassi telefon ning seda pakutakse soodsamalt inimestele, kes varasemalt ostsid endale lipulaeva.

Varasemalt ei ole ükski telefonitootja suuremat uuendust ja seetõttu on Nokia samm ka pretsedendiks telefonimaailmas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.