Android

Salasõnast ei piisa: Google hakkab kasutajaid automaatselt kaheastmelise tuvastuse peale viima

Google muudab keskkonda turvalisemaks.Foto: Shutterstock

Kui kasutad oma Google’i kontodel sisse logimiseks ainult parooli, siis arvesta, et sisse logimine võib tulevikus pisut keerulisemaks minna.

Google’i toote- ja turvadirektor Mark Risher teatas täna blogipostituses, et tulevikus lülitab Google teatud kasutajatel kaheastmelise tuvastuse automaatselt sisse. “Paroolid on inimeste veebiturvalisuse jaoks kõige suurem oht,” kirjutas ta. “Neid on lihtne varastada, raske meelde jätta ja tüütu hallata.”

Risher ei täpsustanud täpset kuupäeva, millal muudatus ellu viiakse, kuid märkis, et kaheastmeline tuvastus lülitatakse sisse ainult neil, kellel see võimalus reaalselt olemas on. Teisisisõnu peab Google’i kontoga olema ühendatud mobiiliseade ja/või telefoninumber.

Kaheastmeline tuvastus on mõeldud selle jaoks, et parooli kurjadesse kätesse sattumisel poleks võimalik ainuüksi salasõna teades kontole sisse logida. Google pakub selleks kahte varianti: tuvastada saad sisse logides läbi telefoniäpi või SMS-i.

Turvalisuse mõttes oleks mõistlik muidugi kaheastmeline tuvastus juba enne Google’it sisse lülitada. Seda saad teha siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.