Android

Samsung tegi tarkvarauuendusega tipptelefonide ekraanid halvemaks

Samsungi tippmudelid said uuenduse, kuid see ei teinud kõike paremaks.Foto: Shutterstock

Samsung tõi Galaxy S21 seeriale kiiresti välja Android 12-l põhineva OneUI 4 kasutajaliidese, kuid see on teinud katki telefonide ekraanid, sundides kasutajaid tagasi madalama värskendussageduse peale.

Redditis on mitmed inimesed frustratsiooni väljendanud selle kohta, et pärast viimast uuendust on telefonis ebamugav skrollida ja user interface jõnksub. Android 12 lubab sujuvamat süsteemi ja paremat jõudlust, kuid selle asemel said Samsung Galaxy S21 kasutajad jõnksuva kogemuse osaliseks. 

Praeguste andmete kohaselt mõjutab probleem vaid Qualcommi protsessoritega mudeleid (st USA-s müüdud telefonid). Mure vastu aitab see, kui lülitada telefoni ekraanisätetest värskendussagedus tagasi 60 Hz peale.

Viga oli olemas isegi veel neljandas One UI 4 prooviversioonis ja kuigi Samsung tegi mõned parandused, ei lahendanud see probleemi täielikult. Hea on see, et Samsungi moderaatorid teatasid, et ettevõte töötab praegu vea likvideerimise kallal.

Niikaua, kuni Samsung probleemi lahendab, saavad kasutajad manuaalselt Galaxy S21-e ekraani panna 60 Hz peale. See peaks natuke aitama jõnksuva ja vigase skrollimise vastu, kuna siis ei vaheta telefon ise pidevalt kaadrisagedust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.