Samsungi äpipoest leiti mitu rakendust, mis võivad telefoni pahavaraga nakatada

Galaxy Store tuli välja 2009. aastal.Foto: Samsung

Samsung on juba aastaid Google Play kõrval oma rakendusepoodi pidanud. Android Police leidis aga Galaxy Store’ist mitu rakendust, mis võivad inimeste seadmeid nakatada pahavaraga.

Portaali ajakirjanik avastas eile, et Samsungi poes on mitu Showboxi laadset rakendust, millest osasid installides annab häiret Google Play Protect viirusetõrje. Ühe Showboxi rakenduse analüüsimisest selgus, et seal on peaaegu 20 erinevat madala ohutasemega riskikohta. Osad versioonid rakendusest nõudsid ka oodatust rohkem lubasid, nagu luba saada ligi kontaktidele, telefoni rakendusele ja kõnelogidele.

Portaalile kommenteeris turvaanalüütik linuxct, et Samsungi poes leiduvad rakendused ei ole ise ohtlikud, kuid nad on võimelised laadima alla ja installeerima rakendusi, mis on. linuxct lisas, et funktsioonil on väga vähe päris kasutusalasid ning seda on lihtne inimeste vastu kasutada.

Showbox oli “filmi andmebaas”, kus said inimesed tasuta filme ja sarju vaadata. Reaalsuses olid need aga piraaditud ja platvorm on peaaegu kaks aastat olnud maas ning seda olukorda kasutavad ära pahavara levitajad.

Samsung ei näita rakenduste allalaadimiste arvu, kuid Showboxi kloonidel on kokku sadu ülevaateid, millest mõned on kirjutanud ka viirusetõrje hoiatustest. Google Play ega Apple’i App Store Showboxi rakendusi ei vahenda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.