Android

Samsungi nutikellad saavad uhiuue operatsioonisüsteemi, mis lahendab mitu tüütut probleemi

Samsungi nutikellad hakkavad töötma uue platvormi peal.Foto: Shutterstock

Samsung tutvustas uut nutikelladele mõeldud tarkvaraplatvormi, mis tõenäoliselt jõuab esimeste kelladeni aasta teises pooles. Kui seni on Samsungi nutikellad kasutanud kas firma enda Tizeni või Google’i WearOS operatsioonisüsteeme, siis uus platvorm on midagi kahe vahepealset.

Põhimõtteliselt hakkab Samsung nutikellade tarkvara seadistama samamoodi nagu praegu Galaxy telefonidel. Need töötavad küll Androidil, kuid sellele on omakorda peale ehitatud OneUI kasutajaliides.

Nii hakkavad tulevikus toimima ka Samsungi nutikellad: operatsioonisüsteem on küll WearOS, kuid Samsung lisab sellele oma OneUI kasutajaliidese.

Teoorias peaks see lahendama mitu tüütut mure. Näiteks saab tulevikus Samsungi kelladele installeerida täpselt samu äppe, mis Androidi telefonidele. Asi tehakse tarbijate jaoks lausa nii lihtsaks, et telefoni paigaldatud äpid ilmuvad automaatselt nutikellale.

Samuti tähendab see, et Samsungi seadmed saavad tarkvara poolest ühtlasema välimuse: Samsung Galaxy Watchide kasutajaliides näeb välja nagu OneUI Samsungi telefonidel. Seega on erinevate seadmete vahel navigeerimine hulga lihtsam ja võtab vähem harjumist.

Uuel platvormil pole esialgu veel oma nimegi, kuid esimesed värske operatsioonisüsteemiga nutikellad kuulutatakse välja sel suvel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.