Android

Samsungi uus volditav telefon Galaxy Z Fold2 jõudis Eestis müügile

Samsung Galaxy Fold 2.

Alates tänasest on Eestis müügil Samsungi uus volditav telefon Galaxy Z Fold2, mis maksab 1999 eurot. Tegemist on kolmandavolditava telefoniga, mis Eestis müügile jõuab – varem on siin müüki jõudnud Samsung Galaxy Z Flip (1199 eurot) ja Huawei Mate Xs (2499 eurot).

“Kui kevadel avalikustatud Galaxy Z Flip oli avatuna suuruselt sarnane traditsioonilise nutitelefoniga, mida sai kompaktsemaks kokku voltida, siis Galazy Z Fold2 sarnaneb tavalise nutitelefoniga suletult ja lahti voltides avaneb pisikese tahvelarvuti suurune ekraan, millega on mugavam meediasisu nautida või töö jaoks mitut asja korraga teha,” selgitas Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Aasma sõnul on Galaxy Z Fold2 järglane eelmisel aastal näidatud Galaxy Fold telefonile. Võrreldes eelmise mudeliga on kõige suurem uuendus Galaxy Z Fold2 puhul telefoni välimine ekraan, mis on mõeldud kasutamiseks ka siis, kui telefon on kokku volditud. Välimine ekraan on tehtud märkimisväärselt suuremaks, et seda oleks mugavam kasutada ning et kasutajad ei peaks telefonis lihtsamate asjade tegemiseks seda iga kord avama.

Samuti on värskendatud telefoni seesmist põhiekraani, mis pakub nüüd sujuvat 120 Hz värskendussagedust ja mida katab Samsungi üliõhuke ekraaniklaas.

Võrreldes esimese Galaxy Fold mudeliga on olulisi täiendusi saanud ka telefoni hingesüsteem. Esiteks on sellele lisatud CAM mehhanism, mis laseb telefoni mitte ainult kinni ja lahti voltida, vaid ka näiteks pooleldi avatuna hoida, et selle saaks mugavalt lauale asetada pildi tegemiseks või videokõne pidamiseks.

Teiseks on hingesüsteem nüüd varustatud Galaxy Z Flip telefoniga turule tulnud ülipisikeste harjakestega, mille ülesandeks on hinge vahelt puru ja tolmu ära pühkida.

Uus Galaxy Z Fold2 on nüüd Eestis müügil kahes värvis – müstiline pronks ja müstiline must.

Meie esmamuljeid telefonist saad lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.