Android

Sony avalikustas uue ja veidi kopsakama hinnaga IV generatsiooni Xperia 5 nutitelefoni

Sony avalikustas uue generatsiooni Xperia 5 telefoni.Foto: Sony

Sony toob peagi turule IV generatsiooni Xperia 5 nutitelefoni, mis on uuendatud näitajatega, kuid välimuselt eelmisele generatsioonile väga sarnane. Sony sõnul on nad kuulanud kasutajate ja ülevaatajate tagasisidet ning sellepärast on jätnud kolme aasta jooksul telefoni disaini suuresti samaks ja pole näiteks kulmu lisanud.

Seade tuleb 6,1-tollise 120 Hz ekraaniga, mis on Sony sõnul 50% eredam, kui eelmisel generatsioonil. Lisaks sellele on ka aku suurenenud 4500 mAhi pealt 5000 mAh peale, millel on lisaks ka juhtmevaba laadimine. Sony lubab akule kolm aastat head eluiga. Uus versioon on hoolimata suuremast akust vaid 4 grammi raskem, kuid üks millimeeter madalam.

Soodsam versioon 1 IV-st

Ettevõtte sõnul on telefon suurema ja kallima 1 IV-ga võrreldes sama hea sisuloome tööriist. Seadmel on näiteks 4K 120 Hz filmimine, mille videot saab kuni 5x aeglustada. Lisaks suudab telefoni kaamera automaatselt hoida fookuses inimeste silmi ja objekte.

Seadme pakendis ei ole üldse kasutatud plastikut. See tähendab, et telefoni ostuga ei tule kaasa laadijat ega isegi mitte USB-C kaablit.

Seade hakkab Eestis maksma 1049 eurot, mis on 50 eurot rohkem, kui eelmisel aastal. Sony lubas telefoniga kaasa kolm aastat turvauuendusi ja kaks aastat Androidi uuendusi.

Telefoni saab osta oktoobrikuus ning alguses Android 12-ga. Lansseerimisele järgnevate nädalate jooksul saab seade uuenduse Android 13 operatsioonisüsteemile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.