Android

Suur edasiminek: Androidi telefonid võivad nüüd saada kuni nelja aasta jagu uuendusi

Androidi uuendus.Foto: Shutterstock

Paistab, et järgmine aasta võib olla hea aeg endale uus telefon osta, sest Google ja protsessoritootja Qualcomm on jõudnud kokkuleppele, mis võimaldab telefonide tootjatel tuua kuni nelja aasta jagu Androidi uuendusi.

Hetkel pakuvad enamik telefonitootjaid kahe või kolme aasta jagu uuendusi, seega oleks see oluline edasiminek. See viiks Androidi telefonid ka iPhone’idega võrdsemale tasemele, sest Apple uuendab oma telefone kuni viis aastat.

Spekuleeritakse, et Samsung Galaxy S21 on esimene telefon, mis nelja aasta jagu uuendusi saab. See tähendab, et telefonile jõuaks järk-järgult Android 12, 13, 14 ja ehk isegi 15 versioon.

Aga nagu ikka Androidi maailmas, seisab teatepulk lõpuks telefonitootjate käes ja nemad otsustavad, kas ja milliste telefonide puhul seda võimalust ära kasutada. Hetkel pole veel ükski telefonitootja ametlikult kuulutanud, et nemad nelja aasta jagu uuendusi plaanivad.

Tasub teada, et kokkuleppe kohaselt võivad nelja aasta jagu uuendusi saada telefonid, mis tulevad turule 2021. aastal või hiljem, seega tagasiulatuvalt enam uuendusi ei saa.

Kuna kokkulepe kehtib ainult Google’i ja Qualcommi vahel, siis neli aastat uuendusi on võimalik vaid neile, kelle telefonid kasutavad Snapdragoni protsessoreid. See tähendab, et näiteks Exynos ja MediaTek on hetkel mängust väljas.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.