Android

Ülisuur aku ja kiire laadimine: Eesti turule jõuavad uued Huawei keskklassi telefonid

Huaweilt tuleb kaks uut nutitelefoni.Foto: Huawei

Eestis lähevad peagi müügile uued nova Y-seeria nutitelefonid, millest üks vajab nädalas vaid kaks korda laadimist ning teine paistab silma mitmekesiste funktsioonide poolest. Telefonide mudelid on nova Y70 ja Y90.

“Uute mudelite arendamisel on pööratud tähelepanu just noortele ja aktiivsema elustiiliga inimestele, kelle puhul peab telefon täitma erinevaid rolle alates digitaalsest assistendist kuni meelelahutajani,” ütles Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina. 

Huawei nova Y70 ja Y90 nutitelefonid on pärinud oma Y-seeria eelkäijatelt suure aku: mudelite akude mahutavused on 6000 mAh ja 5000 mAh. “10 minutit kiirlaadimist annab Y70 mudelile kolm täiendavat tundi kasutusaega, nii et liikvel olles ei pea pideva elektriühenduse pärast muretsema,” lisas Mishina. 

Mõlemal uuel telefonil on 8 MP esikaamera. Y70 mudelil on 48-megapiksline ning Y90 mudeli 50-megapiksline põhikaamera. Lisaks on mõlemal telefonil 2 MP sügavuskaamera, mille abil saab reguleerida fookust ja tuua esile pildil kõige olulisema.

Y70 mudel on varustatud 5 MP ülilainurkkaameraga ning Y90 telefoni tagaküljelt leiab 2 MP makrokaamera.

Hinda pole Huawei Eesti turule veel välja hõiganud, kuid eeldatatavasti jäävad telefonid 250-400 euro vahemikku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.