Android

Uued Google’i telefonid ei tööta teatud laadijatega, omanikud on sunnitud ostma uued laadijad

Mõned inimesed ei saa telefoni laadida isegi Google'i oma Pixel Standiga.Foto: Shutterstock

Pixel 6 ja Pixel 6 Pro on poelettidel olnud natuke üle kuu aja ning siiani pole seadmetega palju probleeme olnud. Google on teinud parandused aeglasele sõrmejäljelugejale ja numbrivalimis probleemile, kus osade kasutajate telefonid helistasid iseenesest hädaabinumbrile. 

Nüüd on aga selgunud uus probleem. Mitme Pixeli foorumi kasutaja sõnul ei saa Pixel 6 ja Pixel 6 Pro seadmeid laadida vanade või teiste firmade tehtud laadijatega. Olukorra teeb hullemaks see, et sarnaselt Apple’ile ja Samsungile ei pane ka Google enam telefonidega laadijat kaasa. Mõned arvavad, et ettevõte tegi seda sihilikult, et müüa rohkem 30 W USB laadijaid.

Osad kasutajad kaebavad, et nad ei saa autos oma telefoni laadida ja mõned isegi Google’i oma Pixel Standiga. Üks kasutaja kirjutas, et sai oma telefoni laadida esimesed 10 päeva ning siis lakkas laadija töötamast. Ta saatis oma telefoni tagasi ning ütles, et tahab näha, kas see on seadmetel üldine probleem või ainult tema telefonile omane.

Teine telefoni omanik kommenteeris, et mitte ükski laadija, mis ta kodus on, ei tööta. Tema sõnul ei anna telefon mitte mingit märguannet ega errorit, vaid lihtsalt ei lae.

Üks kasutaja kirjeldas olukorda kui iroonilist. Google müüs talle telefoni, mis on tehtud 30% taaskasutatud alumiiniumist, kuid sundis teda ära viskama kilode kaupa muud elektroonikat, mis telefoniga koostööd ei tee. See ei oleks tema sõnul probleem, kui Google ei kelgiks oma keskkonna hoidmise poliitikaga.

Google ise on kirjutanud Pixel telefonide klienditoe lehel, et teised Androidi kaablid ja vooluadapterid ei pruugigi töötada Pixel telefonidega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.