Android

Uuring: Android kogub iOS-ist kasutaja kohta 20 korda enam andmeid

Hiljuti koostatud uuringu andmetel saadavad iOS ja Androidil töötavad nutitelefonid regulaarselt andmeid kasutuse kohta vastavalt Apple’i ja Google serveritesse. Viimane teeb seda aga väidetavalt 20 korda tihedamini.

Uuringu koostaja Douglas Leigh kogus kokku andmete hulga, mida telefonid edastavad serveritesse telefoni tööle panemisel, SIM-kaardi sisestamisel, jõudeolekus, menüüdes ringi liikumisel, asukoha sisse- ja välja lülitamisel ning eelinstalleeritud rakendusse sisse logimisel.

Tuleb välja, et nii Apple kui ka Google koguvad andmeid pea iga liigutuse kohta, kuigi edastavad mahud on neil erinevad. Näiteks tõi uuring välja, et telefoni käivitamisel saatis testtelefoniks olnud Google Pixel 2 Android 10 operatsioonisüsteemiga välja 1 MB andmeid, samas kui iPhone 8 iSO 13.6.1 operatsioonisüsteemiga saatis Apple’ile 42 KB andmeid.

Google esindakja sõnul on aga uuringus kasutatud metoodika väär ning moonutatud. See omakorda ei anna õiget pilti tegelike kogutud andmete kohta. Nende sõnul on taoline andmete kogumine kaasaaegsete nutitelefonidega paratamatult kaasas käiv osa ning on vajalik, et tagada seadmete ning teenuste ohutu toimine igal ajal.

Sarnaselt Google’ile oli ka Apple’i esindaja tagasiside see, et uuringus olevad andmed ei vasta täielikult tõele.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.