Xiaomi avaldas esimesed telefonid, mis saavad Euroopas uue HyperOS tarkvara

Xiaomi HyperOS
Xiaomi HyperOS saabub peagi firma uuematele telefonidele.Foto: Xiaomi

Xiaomi nimetas esimesed telefonimudelid, mis saavad Euroopas ja mujal firma uue tarkvaralahenduse. HyperOS asendab senise MIUI tarkvara ning saabub esimese laine seadmetele uue aasta esimeses kvartalis.

Nendeks on Xiaomi 13 Ultra, 13 Pro, 13, 13T Pro, 13T, Redmi Note 12, Redmi Note 12S, Xiaomi Pad 6 tahvelarvuti ning lisaks Poco F5. Üllatavalt on nimekirjast puudu Poco F5 Pro ning Redmi Note 12 Pro ja 12 Pro+. Ilmselt saavad need telefonid uue tarkvara teise lainena hiljemalt 2024. aasta teises kvartalis.

Hiljuti Hiinas müügile tulnud ning uue aasta alguses ka Euroopasse jõudvad Xiaomi 14 seeria telefonid on esimesed, millel on HyperOS juba tehases paigaldatud.

Xiaomi HyperOS on endiselt lisa tarkvarakiht Androidi peal. Esimene HyperOS-i versioon põhineb Android 14-l. Xiaomi plaanib HyperOS-i kasutada lisaks telefonidele ja tahvelarvutitele ka nutikodu seadmetel ning isegi autode multimeediasüsteemides.

Võrreldes MIUI-ga on on HyperOS kiirem ja sujuvam ning võtab seadmetel vähem ruumi. Samuti on kasutusele võetud uus font ja mahedam värviskeem ning põhjalikult on uuendatud ikoone. HyperOS pakub ka veelgi laiemat valikut võimalusi telefoni oma maitse järgi kohandada.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.