Android

Xiaomi testib uut kontseptsiooni, mis võib tulevikus su hübriidkaamera välja vahetada

Xiaomi avalikustas uue huvitava kontseptsiooni.Foto: Xiaomi

Xiaomi üllatas sel suvel huvilisi, kui avalikustas uue 12S Ultra nutitelefoni, mis tehti koostöös ja Leicaga ja mis tuli 1-tollise kaamera sensoriga.

Nüüd tuli välja, et tavaline 12S Ultra polnud ainus seade, mille kallal ettevõtted koos töötasid. Xiaomi avalikustas just 12S Ultra kontseptsiooni, millel on lisaks veel üks suur kaamera sensor ning millele saab lisada juurde Leica M objektiivi. 

Kontseptsioon on tavalise 12S Ultraga peaaegu identne, välja arvatud kaameramuhu keskosa, kuhu lisati teine sensor. See tähendab, et telefoniga saab pildistada nii nagu iga teisega, kuid soovi korral saab omanik keerata külge endale sobiva objektiivi ja kasutada telefoni fotokaamerana.

Erinevalt tavalisest kaamerast, on Xiaomi peitnud selle lisasensori safiirklaasi alla. Tõenäoliselt selle jaoks, et seadet saaks taskus kanda ilma, et sinna tolmu sisse läheks.

Ettevõte lisas kontseptsioonile juurde ka video, kust on näha, et objektiivi lisamiseks tuleb enne lahti keerata kaamerat kaitsev rõngas. Peale seda saab lisada vajaliku adapteri ja alles siis saab objektiivi külge panna.

Xiaomi ei lisanud, kas see telefon jõuab kunagi ka massidesse. Piltidel nähtavast 12S Ultras Concept’ist on tehtud vaid 10 eksemplari ning ühe tootmine maksab praegu ligikaudu 41 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.