10 uuendust, mida me sooviksime iOS 10s näha

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
476363330.jpg

Kuu aja pärast leiab aset Apple iga-aastane arendajate konverents WWDC 2016. Ehkki üritus on mõeldud arendajatele, on konverentsilt oodata hulka uudiseidka tarbijatele. Üsna kindlasti tutvustatakse uutiOS10 operatsioonisüsteemi ning OS X (või, kes teab, äkki uue nimegaMac OS)uutversiooni. Geeniuse toimetus sulges hetkeks silmad ja vajus unistustesse sellest, mida me tahaksimeuues iOS-isnäha.

1. Parem Siri

Ei saa salata, Apple'i häälassistentSiri on konkurentidega võrreldes uinuma jäänud. Tema oskuste ja funktsioonide pagas on piiratum ning on mitmeid juhtusid, kus Siri inimese jutule lihtsalt ei reageeri. Seega on viimane aeg, et Apple oma digitaalse assistendi taas käima tõmbaks ning talle uusi ning kasulikke funktsioone õpetaks.

Siriga kaasas käib ka nutikate koduste seadmete juhtimise tarkvaraplatvorm HomeKit. Täna on Siri ja HomeKiti abil kontrollitavate seadmete hulk üsnagi piiratud, kuid on lootus, et see kasvab. Samuti on kuulda jutte, et Apple plaanib iOSile lisada ka HomeKiti haldamise rakenduse, kust oma koduseid nutikaid seadmeid vaadata.

2. Mitme kasutaja tugi

Väga paljudel on kodus elutoa diivanilaual iPad, mida kasutavad kõik pereliikmed. Täna käib sellega kaasas ka see, et rahulikult uudiseid lugedes hüppab ekraanile pere pisemate lemmikmängu teavitus või kellegi Facebook Messengerist pärit sõnum. See oleks olemata, kui iOSlubaks kasutajatel sisse logida oma kontoga. See võimaldaks jätta igaühel seaded nagu soovitud ning ekraanil oleks vaid need rakendused, mida inimene reaalselt kasutab.

3. Informatiivsem lukustusekraan

Olgem ausad, vaadates praegu oma iPhone lukustusekraani, saab uut infot teada väga vähe. Ekraanil näeb ainult kellaaega ja kuupäeva ning mõnda teavitust. Seega oleks suurepärane, kui lukus olev iPhone oskaks ekraanil näidata lisaks kellaajale ja teavitustele ka näiteks järgmist kalendrikohtumist, ilmateadet või muud säärastinfot. Ja teha seda sarnaselt Samsungi uue Galaxy S7le, kus infot näidatakse ekraanil pidevalt mustvalge kujutisena, ilma akut tarbimata.

4. Mugavamad seaded

iPhone ja iPadi seaded on põhjatud ja õige seadistuse üles leidmine on keeruline. Seega oleks vaja läbi viia üks korralik ümberstruktureerimine, kus seadistusmenüüs paigutuksid asjad loogiliselt ning arusaadavalt.

Kuid nii palju kui on kasutajaid, on ka soove ja valikuid. Seega võiks asja keerulisemaks muutmata seadeid juurde tekitada. Näiteks võiks seadistamine käia ka läbi Siri. Paluda Siril teavitada end vaid sissetulevatest kõnedest värinalarmiga ning seda tehakseilma põhjatutes menüüdes kolamata.

5. Aeglasem sõrmejäljelugeja

iPhone 6s või 6s Plusmudelite omanikudteavad, kui kiire selle sõrmejäljelugeja on. See muudab aga kellaaja vaatamise telefonilt ütlemata keeruliseks. Vajutad korraks registreeritud sõrmega kodunuppu ja kellaaja kuvamise asemel lukustab telefon end lahti. Sestap oleks hea, kui iOSvõimaldaks kiiret sõrmejäljelugejat aeglasemaks muutavõi avada telefon topeltkoputusega lugejale.

6. Nutikas funktsioonide lülitus

Lähed kodust välja, veedad terve päev õues, samal ajal tegeleb taskus olev telefon wifi-võrkude otsimisega ja kulutab akut. Jõuad koju, telefon asub wifi asemel 4G-maste uurima, kust paremat levi leida. Intelligentsete funktsioonide lülitamisega oleks see olemata ning telefon nutikam. Kui on seadistatud, et telefon kell 23 õhtul end hääletule režiimile lülitab, kuid kasutaja viibibpeol lärmakas keskkonnas, ei ole seda vaja ju teha.

7. Eesti keele tugi

Miks iPhone endiselt eesti keelset kasutajaliidest ei oma võiSsiriga eesti keeles rääkida ei saa? Oleks suurepärane üllatus, kui iOS10le uuendanud seadmed oskaksid iOSi süsteemiteateid ja kasutajaliidest eestikeelsetena kuvada.

8. Kohandatav Control Center

iOSi kontrollikeskus on hea ja mugav viis funktsioonide välja ja sisse lülitamiseks. Kuid näiteks wifi-lülitit ei kasuta paljud kunagi. Samas võib vahel iga päev vaja minna Personal Hotspot sisse ja välja lülitamist. Või soovib keegi wifi asemel sisse ja välja lülitada hoopis 4G-internetti. Hetkel tuleb nende asjade tegemiseks avada seadetemenüüning sealt õige valikuni jõuda. Oleks Control Centeri valikuid võimalik kohandada, saaks iga kasutaja paigutada sinna just need funktsioonid, mida ta iga päev kasutab.

9. Rohkem vajutamist

iPhone 6s ja 6s Plusiekraan on survetundlik. Nii on võimalik navigatsioonirakenduse ikoonile vajutades kiiresti koju navigeerida või meilirakenduse ikoonile vajutades uut e-kirja alustada. Kuid tegelikkuses võiks 3DTouch funktsiooni veel palju rohkem ära kasutada. Vajutad ControlCcenteris wifi-ikoonile ja saad valida wifi-võrgu, millega liituda. Vajutad muusikarakenduses helitugevuse liugurile ning heli vaigistatakse. Hetkel on Apple uut funktsiooni kasutuses liiga vähe, et see oleks lahe.

10. Erinevad värinalarmid äppidele

Hetkel väriseb iPhone iga äpi peale täpselt samamoodi. Kui iOSoskaks kohandada äppide jaoks erinevaid värinalarme, oleks võimaliktelefoni taskust välja võtmata teada, kas sõnum tuli mõnelt sõbralt läbi Facebook Messengeri või on see mõne tüütu rakenduse reklaamsõnum. Lisaks aitaks see võimalus telefoni veelgi rohkem isikupärastada.

Avafoto: Scanpix

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.