Apple

15 iPhone’i trikki, mille olemasolust sa isegi ei teadnud

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple’i iOS on täis üllatusi. Uusi funktsioone lisandub iga uuendusega ja mõned neist on veidi varjatud. Siin on 15 trikki, mida paljud ei tea.

Mitmed neist töötavad uuemate iPhone’idega, kus on võimalus ekraanile suurema survega vajutada ehk 3D Touchi kasutada.

1) Vajuta ja hoia all Safari Reload nuppu

Safari veebibrauser jooksutab iPhone’is ja iPadis veebilehti mobiilivaates, et need paremini ekraanile sobiksid. Kui soovid aga mingil põhjusel lehte täisvaates kasutada, vajuta ja hoia all lehe värskendamise ehk Reload nuppu. Kui kasutad reklaamiblokeerijaid, on võimalik leht ilma nendeta kiiresti uuesti laadida.

2) Navigeeri tekstis kiiresti

Kui kirjutad teksti, vajuta tugevalt ekraanile. Sõrme liigutades tekib tekstiväljale kursor, nii et saad kiiresti tekstialal navigeerida ja soovitud kohta liikuda. Kui lased survet ekraanile vähemaks, aga jätad sõrme ikka ekraanile, saad kiiresti sõnu valida.

3) Muuda taskulambi heledust

Apple’i seadmetel on taskulamp, mille saad aktiveerida Control Centerist, libistades sõrmega ekraani alt üles. Kui vajutad tugevasti taskulambi ikoonil, saad valida kolme taskulambi eredustaseme vahel. Nii säästad akut, samuti pole vajadust võtme lukuauku sobitamiseks tervet maja valgustada.

4) Vajuta kalkulaatorile, et vastus kiiresti kopeerida

Selleks, et oma viimane arvutustulemus kiiresti telefoni vahemällu kopeerida, ava Control Center libistades sõrme ekraani allservast üles ning vajuta tugevalt kalkulaatori ikoonile. Avanenud menüüst on võimalik viimane arvutustulemus vahemällu kopeerida.

Ikoone tugevalt vajutades on võimalik ligi pääseda vahvatele nippidele. Foto: Hans Lõugas

5) Seadista kiiresti taimerit

Et kiiresti taimer sisse lülitada, ava Control Center ja vajuta pikalt taimeri ikoonile. Avanenud menüüst saab taimeri aktiveerida kas üheks minutiks, viieks minutiks, 20 minutiks või üheks tunniks.

6) Sisesta kiiresti numbreid

Selleks, et teksti sisestades tüütut numbri- ja täheklaviatuuride vahel vahetamist vältida, hoia sõrme klaviatuuri 123-nupul ning lohista sõrm seejärel soovitud märgini. Sõrme lahti lastes naastakse tavalise klaviatuuri juurde.

7) Kirjuta kiiresti telefoni otsingusse

IOS-i on sisse ehitatud suurepärane otsingusüsteem Spotlight. Selleks, et suvalisest kohast kiiresti Spotlighti otsingule ligi pääseda, tõmba teavituskeskust ekraani ülemisest servast vaid veidi allapoole, just nii palju, et tunneksid klõpsu. Seepeale avaneb võimalus kohe Spotlighti otsinguväljale kirjutada.

8) Muuda säriaega kaamera rakenduses

Selleks, et fotode tegemisel säritust reguleerida, ei pea avama detailseid sätteid. Foto tegemise ajal vajuta ekraanile ning libista sõrme üles või alla. Nii saadki reguleerida säritust.

9) Vaheta kiiresti rakendusi

Selleks, et rakenduste vahel kiirelt liikuda, ei pea kaks korda kodunuppu vajutama. Alternatiivina võid kasutada ka meetodit, kus vajutad tugevasti ekraani vasakule servale ning libistad sõrme õige pisut paremale. Avaneb rakenduste vahetamise vaade.

10) Raputa, et viimane toiming tühistada

Kirjutasid midagi valesti või kustutasid kogemata just oma pika sõnumi? Lase frustratsioonil möllata ja raputa oma telefoni. Telefon pakub seepeale võimalust viimane toiming tühistada.

11) Ava hiljuti suletud vahekaart uuesti

Tagasi ei saa võtta mitte ainult tekstis tehtud vigu. Kui sulgesid kogemata Safaris mõne vahekaardi, hoia sõrme Safari uue vahekaardi loomise nupul ning sulle kuvatakse viimati suletud vahekaardid, mida saab taas avada.

12) Kustuta kõik teavitused

Kui sinu teavituskeskus ujutab erinevatest teavitustest juba üle, on aeg teavitustest kiirelt ja korraga lahti saada. Selle asemel, et igas sektsioonis märguanded eraldi eemaldada, vajuta kõvasti märguannete eemaldamise ristile ja iOS pakub võimalust kustutada kõik märguanded korraga.

13) Kontrolli lihtsasti sõnumite saabumise kellaaega

Selleks, et teada saada, millal mõni sõnum saabus, haara sellest sõrmega kinni ning venita seda küljele. Päevavalgele ilmub sõnumi saabumise kellaaeg.

14) Lae lemmikäpile uuendus

Kui sul on palju äppe või oled unustanud neid pikalt uuendada ja sinu lemmikrakendus on parasjagu uuenduste järjekorras, saad selle rakenduse ikoonile tugevasti vajutades tõsta järjekorras esimeseks. Vajuta selleks “Prioritize Download”. Nüüd laetakse uuendus alla kohe.

15) Vaata Tips rakendust

Kui oled artiklit siiamaani lugenud, ei ole sa tõenäoliselt oma telefoni kuigi põhjalikult uurinud. Apple’i iPhone’ides on olemas Tips rakendus, kus on need ja teisedki funktsioonid ära kirjeldatud.

Märksõnad: , , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.