Apple

4 nippi, mis Apple’i nutikellade akut aitavad säästa

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple Watch on paljude meelest üks maailma parimaid nutikellasid, kuid selle nõrgimaks lüliks on tagasihoidlik aku kestus. Enamasti saab ühe laadimisega hakkama 1-2 päeva ning nii lühikese perioodi tagant laadimine võib kiirelt tüütuks muutuda. Jagame mõned nipid, millega seda pikendada.

Vähenda ekraani eredust

Esimese asjana tasub proovida ekraani heleduse korrigeerimist. Automaatset reguleerimise funktsiooni Apple’i nutikellal pole, seega tuleb seda teha käsitsi. Menüüst saad valida 3 heledustasemel vahel, selleks suundu Display & Brightness kategooriasse ning korrigeeri heledust vastavalt soovile.

Lülita välja automaatne ekraani äratamine

Apple Watchi ekraani vaatamiseks on vaja rannet liigutada või tõsta. Iga kord seda liigutust tehes ei ole aga eesmärgiks kella vaadata, seega võib selliseid mitte sihipäraseid kella äratusi pikapeale päris palju koguneda. Lõpuks võib see ka omajagu aku kestust mõjutada.

Kellal on aga võimalik see funktsioon ka välja lülitada. Selleks suundu menüüsse ja vali General alt Wake Screen valik, kust saad selle välja lülitada.

Vähenda värina tugevust

Kui oled seda tüüpi, kes saab pidevalt uusi teavitusi, võib kasu olla märguannete värina vähendamisest. Vaikimisi on Apple Watchil seadistatud tugevam värin, kuid selle saad menüüst ka nõrgema vastu vahetada. Selleks mine seadete alt Sounds & Haptics kategooriasse ning lülita välja valik Prominent Haptics.

Kasuta tuhmimaid toone

Üheks nipiks, kuidas akut säästa, on kasutada tuhmimate toonidega kellakuvasid. Kuna paljud kasutavad erksaid toone ja suuri numbreid, siis see võib aku vastupidavusele kehvasti mõjuda.

Kui sa aga ei soovi või ei viitsi kuvasid ise ümber hakata tegema, saad aktiveerida must-valge režiimi, mis sama tulemuse aitab saavutada. Aktiveerida saad selle menüüst General -> Accessibility valiku alt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.