Apple

5 head fototöötluse rakendust iPhone’i kasutajatele

Rubriiki toetab

Hea pildi tegemiseks piisab ainult telefoni kaamera rakenduse avamisest ja nupule vajutusest. Väga hea pildi saamiseks või olemasoleva parandamiseks on aga terve rida erinevaid rakendusi, mis aitavad neid veelgi paremaks teha.

Snapseed

See rakendus on heaks abimeheks nii algajale pildistajale kui ka profile. Rakendus sisaldab hulga erinevaid filtreid ning käsitsi häälestamise tööriistu. Samuti võimaldab see töödelda ka RAW-faile.

Instagram

Kuigi Instagram on eelkõige fotode jagamise platvorm, siis nende rakendusse sisse ehitatud fototöötluse tööriist on piisavalt hea, et ka siin kategoorias mainitud saada. Instagram pakub kasutajale võimalust lisada erinevat tüüpi efekte piltidele ning sisaldab kui muid tööriistu.

Lisaks ei pea kasutama piltide töötlemiseks muid rakendusi, kui plaan on need niikuinii Instagrami üles laadida.

Darkroom

Ka see rakendus sisaldab suures mahus piltide töötlemiseks mõeldud vahendeid ning võimalik seda ka käsitsi teha.

Selle rakendusega saab fotosid ka pöörata, neile tekste ja erinevaid raame lisada. Eellaetud filtritele lisaks laseb Darkroomis luua neid ka enda maitse järgi.

VSCO

Selle rakenduse tugevuseks on filtrid. Neid on piisavalt igale maitsele ning lisaks saab üksikuid väärtuseid nagu teravus, kontrastsus ka eraldi muuta.

VSCO-l on ka sotsiaalne pool, mille kaudu on võimalik teiste kasutajate fotosid näha ning inspiratsiooni sellest ammutada.

Prisma

Ka Prisma sisaldab suurel hulgal erinevaid filtreid, kuid nende eripäraks on see, et need muudavad tehisintellekti abil tavapildid kunstiteosteks.

Rakendus võimaldab kasutada erinevate kunstnike nagu Picasso või Van Gogh stiile ning enda pildid sarnaselt töödelda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.