Apple

App Store’is rakenduste esile tõstmine muudab need 1700% populaarsemaks

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple’i iOS 11, mis veidi enam kui kuu aega tagasi kasutajateni jõudis, tõi ka täiesti uue App Store’i kujunduse – nüüdsest on rakendustepoes kal esile tõstetud päeva rakendus ning mäng. Selles valguses otsustas Apptopia läbi viia uuringu ning vaadata, kuidas uus disain rakenduste ja mängude populaarsusele kaasa aitab. Tulemuste võrdlemisel arvestati rakenduste alla laadimiste arvu päev enne ja päev pärast esile tõstmist.

30 päevase jälgimisperioodi vältel selgus, et esile tõstetud rakenduste alla laadimiste arv kasvas keskmiselt üle 1700 protsendi. Mängude puhul oli see näitaja väiksem, jäädes veidi alla 800 protsendi.

Statistikast selgub lisaks, et esile tõstmine avaldas suuremat mõju nädalapäevadel ning väiksemat nädalavahetusel. Rakendusi, mis aupaistet enda peal tunda said ja väljavalituteks osutusid, oli nii väiksemaid kui ka juba tuntuid. Enam avaldas esile tõstmine mõju just vähemtuntud rakendustele. Paljud tõusid tänu Appstore’i esilehel kuvamisele üldises rakenduste edetabelis isegi üle 1000 koha kõrgemale.

Juba populaarsed äpid, nagu näiteks Starbucks, erilist allalaadimise mahtude suurenemist ei näinud. Kesise tulemuse jaoks aitas kindlasti kaasa ka asjaolu, et kohvikuketi rakendus on juba paljudel kasutajatel olemas.

Need rakendused, mis olid juba oma kategooria 20 populaarsema edetabelis, nägid keskmiselt kõigest 44 protsendilist tõusu. Mängude puhul oli see näitaja aga 37 protsenti.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.