Apple

Apple AirTagidest on kiiresti saanud ideaalne tööriist Androidi kasutajate jälitamiseks

Apple pole avalikustanud, mitu AirTagi nad müünud on.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Apple ei ole esimene ettevõte, kes arendas välja jälitusseadme, kuid tavalisest suurem Find My võrgustik on teinud AirTagidest ideaalse abilise kriminaalidele, kes haagivad seadme külge mõnele pahaaimamatule ohvrile.

Portaali Techspot sõnul on tegu probleemiga, mis puudutab kõiki iOSi kasutajaid ja kolme miljardit Android seadme kasutajat, kellel pole võimalik tabada nende külge haagitud AirTage.

Kirjutasime varasemalt sellest, kuidas vargad on kasutanud AirTage kallite autode ärandamiseks ning kuidas Androidil on nüüd rakendus, mis aitab tuvastada kasutajaga kaasas reisiva AirTagi.

Juba toona oli kriitikute sõnul see rakendus üksi ebapiisav meede. Nüüd on äpi väljatulekust üle kuu aja möödas, ning selle on installeerinud vaid 100 000 kasutajat.

Tõenäoliselt ei tea endiselt paljud inimesed riskist ning on jäänud kaitseta. Isegi need Androidi kasutajad, kellel rakendus alla laetud, peavad selle eraldi avama ning manuaalselt AirTage otsima. Automaatselt rakendus seda ei tee ning teateid kasutajale ei saada.

Samad probleemid on aga ka ettevõtetel nagu Samsung, Tile ja Chipolo, kes toodavad sarnaseid jälitajaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.