Apple

Apple avalikustas lõpuks AirPods 3 kõrvaklapid. Mis on neis uut?

Rubriiki toetab

Pikalt spekuleeritud uued Apple’i kõrvaklapid on lõpuks toodud avalikkuse ette ning tegu on AirPods seeria värskendatud mudeliga.

Apple on 3. põlvkonna klappidel uuendanud välimust ning lisanud omadusi, mis seni olid olemas ainult Pro mudelil. Esiteks on kõrvast väljaulatuv osa tehtud lühemaks ning varre osale lisatud puutetundlik ala, mida pigistades saab klappidele käsklusi edastada. Värskenenud on ka klappide endi disain, mis nüüd sarnaneb samuti rohkem Pro klappidele.

Uute klappide jaoks tegi Apple täiesti uued draiverid, mis on nüüd suuremad ning võimaldavad veelgi selgemat ning bassirikkamat heli. Parema muusikakvaliteedi jaoks on lisatud ka ruumilise heli võimekus ning Dolby Atmos tugi. Parandatud on ka mikrofoni võimekust, mis peaks ka helikvaliteeti kõnede ajal paremaks muutma.

Kuna tavalistel AirPods klappidel pole eraldi kummist otsi, mis aitaks neid tihedalt kõrvas hoida ning tekitaks parema heli, on Apple lisanud 3. põlvkonna klappidele Adaptive EQ funktsiooni. See aitab paremini heli edastada ning hoida seda sellisena nagu see algselt on ette nähtud.

Lisandunud on veekindlus

Apple on uutele klappidele lisanud ka IPX4 veekindluse, et oleks mugavam neid treeningutel kasutada. Samuti suudavad AirPodsid tänu sisseehitatud sensoritele tuvastada, kui need on kõrvast võetud ning muusika pausile panna.

Ka laadimiskarpi on tuunitud ning selle kuju sarnaneb nüüd samuti AirPods Pro omale, samuti on võimalik neid laadida juhtmevabalt.

Rääkides laadimisest, lubab Apple klappidele 30 tundi kasutusaega ühe laadimiskorraga koos laadimiskarbiga. Viie minutilise laadimise korral saab aga ühe tunni kasutust.

AirPods 3 klappe saab soetada oktoobri lõpust ning nende hinnaks saab Eestis olema eelduste kohaselt 199 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.