Apple

Apple avalikustas väiksema ja tunduvalt odavama HomePod nutikõlari

Foto: Apple.

Rubriiki toetab

Pärast kuid kestnud spekulatsioone ja kuulujutte teatas Apple eilsel iPhone’i-kesksel üritusel ka uuest väiksemast nutikõlarist, mille nimeks sai HomePod mini.

Uus nutikõlar on väiksem versioon 2018. aasta algul turule toodud HomePodist. Kui eelmine nutikõlar ilmus 349 dollari suuruse hinnasildiga, siis HomePod mini hinnaks on kõigest 99 dollarit.  

Sarnaselt 2018. aasta HomePodile, on ka minil sfääriline kujundus, mis on ümbritsetud võrkkangaga ja mille ülemine paneel sisaldab helitugevuse ja Siri nuppe. Kõlar kasutab Apple’i enda S5 kiipi ning lisaks on sellel “arvutuslik heli”.

Arvutuslik heli tähendab nimelt seda, et kõlar saab muusikat ise analüüsida ja kohanduda optimeerituma “360-kraadise” kuulamiskogemuse saamiseks. Ruumilise heli saavutamiseks saab kasutada ka korraga mitut Mini seadet sünkroonis.

Uut HomePodi saab integreerida iPhone’i, iPadi ja CarPlay-ga. Lisaks pääseb seade Siri kaudu kasutaja iPhone’i rakendustele ligi, aidates leida sinu nutitelefoni, kui sa ei mäleta täpselt, kuhu telefoni unustasid. 

Kõlar ühildub ka “Kodu” rakendusega, mis võimaldab kasutajal kodus temperatuuri, ukselukke ja isegi valguse funktsioone juhtida.

HomePod mini on võimalik eeltellida 6. novembrist ning tarnima hakatakse seda 16. novembri nädalal. Valikusse tuleb kaks erinevat värvi – valge ja kosmosehall. 

Odavama HomePod nutikõlari teadeanne ilmus pärast seda, kui Apple sattus kriitika küüsi pärast 2018. aasta kõlari turule toomist hinnaga, mida ei peetud massidele taskukohaseks. Lisaks oli probleeme kõlaril ühildumisega kolmandate osapoolte muusikaplatvormidega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.