Apple

Apple avas ametliku eestikeelse klienditoe

appletugi.jpg

Rubriiki toetab

Apple on viimasel ajal näidanud üles toetust eesti keele suhteslisades näiteks iPhone 7 ja 7 Pluskarpidesse eestikeelse kasutusjuhendi ning on nüüd siin avanud ka emakeelse klienditoe.

Apple ametlikult kasutajatoe koduleheltleiab juhiseid nii iPhone'i, iPadi, iTunesi kui ka Apple ID-ga seonduvate probleemide lahendamiseks. iPhone'i sektsioonist võib leida näiteks juhendi telefoni esmaseks seadistamiseks, andmeteliigutamiseks ühest telefonist teise ja palju muud. Samuti onvõimalik vaadelda kõigi telefonide tehnilisi andmeid, kuid miskipärast pole kodulehel veel märgata iPhone 7 kohta käivat infot. Lisaks saab kodulehel kontrollida oma seadme seerianumbri alusel garantiiaja kehtivust ning seadmete remondi olekut.

Kasutajatoe pakutavatesjuhistes on aga segamini nii eesti kui inglise keel, näiteksiOSi elementide kirjeldamisel.

Ereduse vähendamiseks libista sõrme mis tahes kuval ülespoole, et avada Control Center (Juhtimiskeskus), ja lohista liugurit Brightness (Eredus) vasakule."

On see märk peatsest iOSi eesti keelsest kasutajaliidesest? Pole teada.

Lisaks abitekstidele on kodulehel võimalus helistada Apple klienditoele. Eesti helistaja jaoks on antud kümnekohaline telefoninumber 8 000 044333, millele helistades rõõmustab eestikeelne naishääl teatega, et Apple kasutajatugi telefoni teel on saadaval ainult inglise keeles.

Kui uuridaingliskeelselt klienditeenindajaltinfotnäiteks Eestis olevate Apple'i edasimüüjate kohta, ei saa ta minust aru ja nõuabhoopis ees ja perekonnanime. Selgitades oma soovi kolm korda jõuab norra aktsendiga meesterahvas Apple kodulehel olevate edasimüüjate nimistuni juhatada. Kel inglise keel aga suus, on võimalik Apple telefonitoelt abi võimalik saada pea kõigi erinevate tootegruppide kohta, vaid Apple nutikella automaatvastaja poolt ette loetud nimekirjas ei mainita.

Seega tundub, et Apple on hakanud enam mõtlema oma teenuste toomist kasutajateni nende emakeeles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.