Apple

Apple eemaldas turult vastuolulise jälgimisrakenduse

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple eemaldas App Store’st poleemikat tekitanud rakenduse Like Patrol, mille abil said kasutajad salaja jälgida teiste inimeste sotsiaalmeediakäitumist.

Like Patrol keskendus Instagramile ning tegi luuramise lihtsamaks kui eales varem. Teenus saatis oma tellijatele teate, kui nende poolt jälgitav inimene kellegi fotot “laikis” või kommenteeris. Peamiselt oli Patrol suunatud suhtes olevatele inimestele, et nad saaksid näha, kellega nende partnerid sotsiaalmeedias suhtlevad.

Instagram saatis rakenduse loojatele keeluteate oktoobris, ent App Store’st eemaldati see alles mõned päevad tagasi. Väljaanne CNET vahendab, et Like Patrol looja Luis Quintero kavatseb rakenduse tagasitoomise eest tõsiselt võidelda.

Rakendus ei ole küll luurevara alla liigitatud, ent Apple’i eksperdite sõnul julgustab see liialt ebasündsat käitumist. Like Patrol asutaja on ka teatanud, et kavatseb viimase meetmena rakendusest teha open-source lahenduse, mida saavad modifitseerida kõik soovijad.

Rakendus ilmus Apple’i rakenduste turule esmakordselt Juulis, Google Play lettidelt seda ei leia. Like Patrol on tasuline, võttes tellijatelt kuni 80 dollarit aastas, oktoobriks oli tellijaid juba koos ligi 300.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.