Apple

Apple hakkab Maci arvutitele ise protsessoreid tootma

Rubriiki toetab

Apple andis arendajate konverentsil WWDC 2020 teada, et nad lähevad oma arvutipargi puhul üle enda arendatud protsessoritele, mis kasutavad ARM-arhitektuuri.

Seni on USA tehnoloogiahiid tuginenud Inteli protsessoritele, kuid plaanib majasisesed protsessorid kasutusele võtta juba sellel aastal ning lähima paari aasta jooksul kogu mudelivaliku sujuvalt neile üle viia. Paralleelselt on töös ka veel viimased Inteli protsessoritega mudelid.

Apple on ARM-arhitektuuriga protsessoreid juba pikalt kasutanud oma nutitelefonidel ja tahvlitel. Arvutitel loodetakse samasugust edu saavutada tänu madalale energiatarbimisele ning paremale jõudlusele. Väidetavalt on Apple’i enda protsessorid oluliselt kiiremad kui Inteli omad, mida on näidanud arvutitel tehtud testimised.

Suurimaks tõukeks sellise otsuse tegemisel on võimalus samu rakendusi kasutada platvormide üleselt. See tähendab, et macOS ja iOS rakendused toimivad nii arvutitel kui ka telefonidel ja tahvlitel ühtemoodi.

ARM põhiste protsessorite jaoks peavad aga rakenduste arendajad esmalt oma äppides ka vastavad muudatused sisse viima. Näiteks on Microsoft alustanud Office tarkvara üleviimist ning Adobe’i on oma fototöötlusrakenduste Lightroom ja Photoshop juba uuel protsessoril toimima saanud.

Sujuvamaks üleviimiseks on Apple arendajatele välja töötanud ka spetsiaalse programmi, mis sisaldab näidiskoodi ning muid vajalike dokumente. Samuti on võimalik soetada Developer Transition Kit arvutikomplekt, mis põhineb Apple A12Z protsessoril ning on pakitud Mac Mini kesta.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.