Apple

Apple heitis oma privaatsuspoliitikale rohkem valgust

Foto: Scanpix/Reuters/Ralph Orlowski.

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple avaldas neli uut dokumenti, mis käsitlevad tootja kõige uuemate operatsioonisüsteemide privaatsust puudutavaid küsimusi, vahendab Reuters.

Dokumendid sarnanevad Apple’i iOSi operatsioonisüsteemi puudutavale turvajuhendile ja käsitlevad Apple’i pildirakendust, Safari brauserit, asukohapõhiseid teenuseid Apple’i nutiseadmetes ja uut teenust, millega saab kolmanda osapoolte rakendustesse sisse logida (sarnane Facebooki ja Google’i kaudu sisse logimisele).

Apple selgitab dokumentides, kuidas firma uus sisselogimissüsteem võltskontode tegemist vältida püüab – probleem, millega paljud rakenduste arendajad peavad rinda pistma. Nimelt kasutab Apple masinõppe tehnoloogiat, mis analüüsib, kas seadme kasutajal käitumine on “tavaline, igapäevane, nagu ühest kohast teise liikumine, piltide ja sõnumite saatmine”.

Tegevuste mõõtmise põhjal tekitab süsteem skoori, mida Apple oma serveritest saadud andmetega võrdleb. Seejärel saadab ettevõte rakenduse tootjale oma hinnangu selle kohta, kas tegu on päris inimese või botiga.

Lisaks identiteedi kontrollimisele on Apple võtnud sihikule ka rakenduste arendajad, kes üritavad reeglitest kõrvale hiilida. Näiteks isegi kui kasutaja on oma asukohateenused välja lülitanud, saavad äppide arendajad skaneerida lähedalasuvaid wifi võrgustikke ja Bluetooth seadmeid, et kasutaja asukohast aimu saada. Nüüd peavad kõik arendajad Apple’i teatel ka Bluetoothi kasutamiseks luba küsima ning selgitama, miks seda vaja on.

Apple on oma lähenemist privaatsusele turunduses ära kasutanud ning kritiseerinud ka Facebooki ja Google’it, mis kasutavad oma kasutajatelt kogutud andmeid reklaamiäri jaoks. Mõlemad nimetatud ettevõtted on kinnitanud, et võtavad oma kasutajate andmete kaitsmiseks edasisi samme ette. Näiteks on Google’i tegevjuht Sundari Pichai New York Timesile öelnud, et “privaatsus ei saa olla luksuskaup, mis on saadaval ainult kallimate toodete ostjatele.”

Uuendatud privaatsuspoliitika kohta saad lugeda siit.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.