Apple

Apple investeerib 390 miljonit dollarit laseritesse, et Face ID massidesse tuua

Fotod: Tanel Meos

Rubriiki toetab

Apple teatas, et investeerib 390 miljonit dollarit firmasse Finisar, et viimane ehitaks enda tootmishoone Texase osariiki Ühendriikides ning hakkaks seal tootma sügavust tuvastavaid lasereid.

Tehnoloogia nimetamiseks kasutatakse ka lühendit VCSEL ning Apple kasutab seda juba praegu enda iPhone X telefonides, täpsemini selles peituva Face ID isikutuvastussüsteemi jaoks. Lisaks võib tehnoloogiat leida firma AirPod kõrvaklappidest, et klapid kasutaja kõrva ära tunneksid.

Investeeringu põhjuseks on aga see, et Apple plaanib mainitud tehnoloogiat tulevikus märksa enam kasutama hakata. Näiteks võib eeldada, et Face ID süsteemi saavad endale ka tulevased iPhone’id. Investeeringuga loobki Apple endale sobiliku olukorra, kus saab olla kindel, et vajalikku tehnikat toodetakse piisavas mahus ning ka hind saab olema Apple’i jaoks soodne.

Varem on ettevõte sarnaseid investeeringuid teinud näiteks välkmälu (flash memory) soetamisse, mis aitas ettevõttel pikki aastaid iPhone’e ning iPode toota nii, et nende pealt sai teenida ka korralikku tulu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.