Apple

Apple ja Google tutvustasid nutitelefonidele mõeldud COVID-19 tuvastamise platvormi

Rubriiki toetab

Tehnoloogiahiiud on valmis saanud esialgse kavandi teavitussüsteemist, mille eesmärgiks on Bluetooth traadita side tehnoloogia abil salvestada inimeste vaheline kontakt ning nakatumise korral teiste teavitamine.

Ehk kui näiteks kaks inimest on olnud omavahel kontaktis ja telefonid on selle registreerinud, siis juhul kui üks neist peaks hiljem haigestuma, saab teine inimene automaatse teavituse selle kohta.

COVID-19 nakatumise teavituste edastamise platvorm iOS seadmel

Mõlemad ettevõtted on koostöös valmis saanud rakendusliidese ehk API, mida arendajad oma rakendustesse integreerida edaspidi saavad. Eraldi on nii iOS kui ka Androidi platvormi jaoks välja töötatud spetsiaalsed teavituste tüübid ja põhimõtted, mida kasutajatele edastatakse.

Kuna privaatsus on taolise platvormi puhul tundlik teema, siis on mõlemad ettevõtted keelanud kasutajate asukoha jagamise ja reklaamide näitamise. Kõik arendajad on kohastatud neist põhimõtetest kinni pidama.

The Verge info kohaselt lubatakse sellist süsteemi kasutada ühel üleriigilisel rakendusel. Suurte riikide puhul võib aga kõne alla tulla ka väiksemate omavalitsuste kaupa rakenduste lubamine, sõltuvalt kehtestatud piirangutest ja põhimõtetest.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.