Apple

Apple keelas iPhone’idega krüptorahade kaevandamise

Rubriiki toetab

Apple uuendas rakendustepoes olevatele äppidele määratud eeskirju, keelates muuhulgas ka krüptorahade kaevandamise iPhone’idel ja iPadidel.

WWDC2018 järgselt uuenenud eeskirjades seisab, et rakendused, kaasa arvatud neis olevad reklaamid, ei või taustal jooksutada äpi peamiste funktsioonidega mitte seotud koodi, nagu näiteks krüptorahade kaevandamist.

See keeld võib aidata ära hoida sagedasti kasutatud skeemi, kus väikest osa kasutaja seadmest rakendatakse salaja krüptovaluuta kaevandamiseks.

Apple’i rakendatud keeld võib olla osaliselt seotud hiljutise krüptovaluutade langusega, näiteks langes Bitcoini väärtus viimaste päevade jooksul üle 8%.

Samas võib languse peamiseks põhjustajaks olla ka Lõuna-Korea krüptovaluutade vahetuskeskkonna Coinraili häkkimine eelmisel nädalavahetusel.

Lisaks krüptovaluutade kaevandamise keelamisele reguleerib Apple nüüd rangelt seda, mil viisil erinevad rakenduse kasutajate andmeid koguda saavad.

Keerulisemaks on muutunud kogumine andmete osas, mis aitavad rakendustel luua näiteks andmebaasi selleks, et pakkuda kasutajatele rohkem reklaami. Samuti ei või rakendused andmeid koguda ka kasutajate kontaktinimekirjast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.