Apple

Apple: Koroonaviirus mõjutab negatiivselt iPhone’ide tootmist ja müüki

Foto on illustreeriv.Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Apple hoiatas, et praeguse kvartali tulemused jäävad koroonaviiruse ja selle tagajärgede tõttu alla ootuste, vahendab BBC.

Firma teatel on mõjutatud nii iPhone’ied tootmine kui ka müük ning et “ülemaailmne iPhone’ide kättesaadavus on ajutiselt piiratud”. Apple on esimene suurem USA firma, kes on teatanud, et koroonaviirus mõjutab nende kasumit.

Praeguseks kvartaliks oli eesmärgiks seatud kuni 67-miljardi-dollariline käive, kuid firma ei täpsustanud, kui suur saab oodatav langus olema. “Me ei eelda, et jõuame märtsi kvartaliks seatud käibeni,” seisis firma teates. Samuti toodi välja, et “tavatingimustele naasmine on oodatust aeglasem”.

Kuna Hiinas on hetkel enamik kauplusi suletud või vaid piiratud aegadel avatud, on ka Apple’i toodete müük aeglasem, seisis teates. Kuigi kõik iPhone’i tootmispartnerid asuvad väljaspool Hubei provintsi ja on tänaseks taasavatud, on tavatingimustele naasmine firma teatel oodatust aeglasem.

Analüütikud on ennustanud, et viirus võib Hiinas nutitelefonide nõudlust esimeses kvartalis poole võrra väiksemaks muuta – teatavasti on tegu maailma suurima nutitelefonide turuga. Lisaks tehnoloogiafirmadele on viirusest mõjutatud ka autotööstuse tarneahelad.

Viimase 14 päeva jooksul on uute viirusjuhtumite hulk langenud. Esmaspäeval teatati Hubei provintsist väljaspool 115 uuest juhtumist, võrreldes ligi nädala taguse 450-ga.

Hoolimata lootusest, et tehased ja kauplused naasevad järk-järgult normaalsetele töötingimustele, näitab Apple’i hoiatus, et koroonaviirusel on Hiina majandusele tõsine mõju.

Rahvusvahelise Valuutafondi juht Kristalina Georgieva on öelnud, et ülemaailmsele majanduskasvule on mõju 0,1-0,2 protsenti, kuid rõhutas ka seda, et viiruse majandusliku mõju osas on palju ebaselgust.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.