Apple

Apple laiendab oma taastuvenergia jalajälge ka Euroopas

Fotod: Apple.

Rubriiki toetab

Apple teatas 3. septembril, et plaanib investeerida kahe maailma suurima maismaatuuliku ehitamisse, mis viib tema tarneahela ja tooted süsinikuneutraalsusele lähemale.

Need tuulikud on osa Apple’i seatud eesmärgist olla 2030. aastaks süsinikuneutraalne.

Taani linna Esbjergi lähedal asuvad 200 meetri kõrgused turbiinid peaksid väidetavalt tootma igal aastal 62 gigavatt-tundi – ehk ligi 20 000 majapidamist. Esbjergis toodetud energia toetab Apple’i andmekeskust Viborgi linnas ning ülejäänud energiajääk läheb Taani võrgustikku.

Apple’i Viborgi linnas asuv 45 000 ruutmeetri suurune andmekeskus pakub võrgu tuge ja andmesalvestust oma piirkonna kasutajatele.

Andmekeskus aitab toita Apple’i App Store’i, Apple Musicut, iMessage’i, Sirit ja muid teenuseid Euroopas, mis töötavad täielikult kohalikest projektidest pärineva taastuvenergia abil.

“Kliimamuutuste vastu võitlemine nõuab kiiret tegutsemist ja ülemaailmset partnerlust – ja Viborgi andmekeskus on suurepärane tõestus selle kohta, et me suudame selle põlvkondliku väljakutsega toime tulla,” sõnas Apple’i keskkonna-, poliitika- ja sotsiaalalgatuste asepresident Lisa Jackson.

Apple käivitas puhta energia programmi 2015. aasta oktoobris, et aidata oma tarnijatel vähendada energiakasutust ning minna üle 100 protsendiliselt taastuvale elektrile.

Alates programmi käivitamisest on 72 Apple’i tootmispartnerit 17 erinevas riigis pühendunud juba 100 protsendilisele taastuvenergiale.

Kui Apple’i kõik tarnijaid lõpuks programmiga täielikult liituvad, vähendaks see aastas enam kui 14,3 miljonit tonni süsinikdioksiidi heitkogust – mis on võrdne enam kui 3 miljoni auto eemaldamine liiklusest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.