Apple

Apple lubab edaspidi rakendustel kasutajatele reklaame saata

Rubriiki toetab

Apple on uuendanud oma rakenduste poe eeskirju ning lubab edaspidi arendajatel kasutajatele teavituste vahendusel reklaame näidata, kirjutab 9to5mac.

Kui varasemalt oli Apple’i eeskirjades selgelt öeldud, et kasutajatele on keelatud otseturundusega, reklaami ja soodustustega seotud sisu edastamine, siis nüüd on seda sõnastust muudetud.

Edaspidi tohivad rakendused seda teha aga ainult juhul, kui kasutaja on ise selle valiku ka kinnitanud. Samuti nõuab Apple, et kasutajatel oleks antud võimalus igal ajal reklaamide kuvamiseks antud õigusest loobuda.

Kuigi esmapilgul tundub taoline samm kasutajate suhtes vaenulik, võib siin peidus olla ka kasulikku. Tihti võib mõni soodustus või hea pakkumine kahe silma vahele jääda, kuid selline reklaamide kuvamine võimaldab kasutajatel neid paremini märgata.

Apple lisas eeskirjadele ka muid täiendusi. Näiteks peavad arendajad rakendustele Apple’i kontoga sisselogimise viisi lisama hiljemalt aprilli kuu lõpuks. Samuti vaadatakse edaspidi karmimalt üle suhterakendused, mis peavad kvaliteetsemat sisu pakkuma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.