Apple

Apple lülitas suure turvavea tõttu FaceTime’i grupikõned ajutiselt välja

Juuni alguses demonstreerisid Apple'i töötajad uut grupivideokõnet laval. Foto: ekraanipilt

Rubriiki toetab

Apple lülitas turvavea tõttu ajutiselt välja grupiviisilised FaceTime’i kõned, kuna nende abil oli võimalik teiste kasutajate järel luurata.

Eilse jooksul leiti FaceTime’ist viga, mis lubab pealt kuulata selle telefoni mikrofoni, millele helistatakse, isegi siis, kui kasutaja, kellele helistatakse, pole kõne vastu võtnud või ei viibi isegi telefoni lähedal.

Kui lihtsalt teisele kasutajatele FaceTime’i vahendusel helistada, probleeme pole. Kui aga enne seda, kui teine kasutaja kõne vastu võtab, lisada kõnele veelkord enda number, eeldab FaceTime, et tegu on aktiivse kõnega ning hakkab edastama ka selle telefoni mikrofoni poolt kuuldut, kus pole kõne veel vastu võetud.

Probleemist annab ülevaate allolev video.

Apple lubas esialgu vea parandada selle nädala jooksul, kuid on nüüdseks FaceTime’i grupikõned täielikult välja lülitanud. Selle nädala jooksul peaks FaceTime ise saama uuenduse, mis vea lõplikult lahendab.

Pole veel teada, kui kaua on probleem Apple’i seadmetes pesitsenud või kas keegi on seda ka halbade kavatsustega ära kasutanud.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.