Apple

Apple omandas idufirma, mis tegeleb nutitelefoni kaamerate täiustamisega

Foto: Scanpix/AFP/Josh Edelson.

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple omandas Suurbritannia startupi, mis tegeleb nutitelefonide kaamerate võetud piltide kvaliteedi parandamisega, vahendab Bloomberg. Neljapäeval avalikuks tehtud dokumentidest selgub, et Apple’i advokaat Peter Denwood nimetati hiljuti Cambridge’is asuva Spectral Edge Ltd firma direktoriks, samas kui teised startupi juhtkonna liikmed eemaldati oma positsioonidelt.

Dokumentide järgi kontrollib Apple nüüd Spectralit, kuigi startupi omandamise hinda pole kindlaks tehtud. Möödunud aastal teatas idufirma, et kogus investeeringutena üle viie miljoni dollari. Apple on viimastel aastatel Cambridge’i kontoreid rajanud, et töötada tehisintellekti kallal Siri digiassistendi ja teiste toodete jaoks.

Spectral Edge kasutab masinõpet, et muuta nutitelefonide tehtud pilte teravamaks ja nende värve täpsemaks. Idufirma tehnoloogia jäädvustab pildist infrapuna kaadri ja ühendab selle parema kvaliteedi saavutamiseks tavalise fotoga. Spectrali tehnoloogia võib Apple’i kaamerarakenduses kasutusel olevale tehisintellektile abiks olla, et kehva valgusega tehtud piltide kvaliteeti parandada.

Idufirma on teatanud, et nende tehnoloogiat saab kasutada nii tarkvara kui ka kiibistiku kaudu. Apple on iPhone’ile üha enam uusi funktsioone lisanud – näiteks iPhone 11 Pro kolme objektiiviga süsteemi. Samuti plaanib firma järgmisel aastal iPhone’idele 3D-kaamera lisada, et täiustada piltide sügavust ja liitreaalsuse võimalusi.

Lisaks Suurbritannia startupile on Apple tänavu mitmeid idufirmasid omandanud, sealhulgas Drive.ai’ isejuhtiva auto meeskonna ja Intel Corpi nutitelefonide modemite äri.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.