Apple

Apple ostis miljardi dollariga Inteli nutitelefonide modemite tootmise

iPhone 6.Foto: Olle Eriksson/Flickr/CC

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple ostis miljardi dollari eest Inteli nutitelefonide modemite loomise osa, sillutades teed Apple’i enda nutitelefonide kiipide valmistamisele.

Ost annab Apple’ile võimaluse jätta mängust välja Qualcomm, mis on senini Apple’ile nutitelefonide modemeid tootnud, kuid mida Apple hiljuti süüdistas kõrgete litsensitasude küsimises. Tehingu tagajärjel liituvad umbes 2200 Inteli töötajat Apple’iga ning Apple saab enda valdusesse ka vastava Inteli osakonna valduses olevad seadmed.

Tehing loodetakse lõpule viia aasta lõpuks. Intel ei peata aga modemite tootmist – firma toodab endiselt modemeid arvutitele, asjade interneti seadmetele, isejuhtivatele autodele ja teistele seadmetele, mis ei ole nutitelefonid. Samas kinnitas Intel, et saab nüüd paremini keskenduda oma 5G-modemite välja arendamisele.

Tõenäoliselt asub Apple nüüd aktiivselt tootma oma enda modemeid, mida seadmetes kasutada. Ise modemite tootmine annab firmale võimaluse teha seda omas tempos, integreerida modemeid paremini oma toodetega ning luua spetsiaalseid funktsioone, mida muidu ei oleks võimalik luua.

Apple kasutab juba osades seadmetes Inteli modemeid, näiteks kasutab vaid Inteli modemeid iPhone XS, iPhone X kasutab aga mõlemat.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.