Apple

Apple plaanib oma telefonides satelliitsüsteemi toe kasutusele võtta

Rubriiki toetab

Mitmed allikad on kuluaaride taga sahistamas, et Apple töötab välja süsteemi, kus hädaabi sõnumite edastamiseks pole enam levi vajalik, appi tulevad hoopis satelliidid.

Bloomberg kirjutab, et Apple on välja töötamas kahte süsteemi. Ühe nimeks on Emergency via Satellite, mis saadab abikeskusele kasutaja info hädaabi kohta. Uus süsteem plaanitakse integreerida otse Messages sõnumirakendusse. Tavasõnumitest ja iMessage sõnumitest eristamiseks plaanitakse aga kasutada teist taustavärvi.

Teise võimalusena saavad kasutajad satelliidiühenduse abil ühendust võtta riikliku teenistusega, et edastada suurõnnetuste kohta infot. Süsteem peaks toimima sarnaselt sellele, kui telefonilt teha hädaabi kõne häirekeskusele.

Kuigi esialgu on arvatud, et antud süsteem võiks toimida ka tavakõnede ja sõnumite saatmiseks, siis Bloomberg lükkab selle väite ümber. Nende sõnul on tegu ikkagi ainult hädaabi süsteemiga.

Lisaks sellele ei ole veel teada, millistes regioonides ja riikides antud teenus saadavale tuleb ning sõltub paljuski kehtestatud regulatsioonidest. Samuti ei näe uuendust selle aasta mudelitel nagu mõned allikad on väitnud vaid tegu on tulevikku suunatud arenguga, mis kõige varasemalt võib realiseeruda järgmise aasta mudelipõlvkonnal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.