Apple

Apple sai patendi MacBooki klaviatuurile, mis on üleni klaasist

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple on saanud patendi uuele MacBooki klaviatuuridisainile. Klaviatuur on täielikult klaasist ning liikumatu, samas on seal klahve eristavad märgendid, mida sõrmega tunneks.

Uue patendi kohaselt on iga “klahvi” kohal kõrgendik, nii et sõrme all oleks tunda see koht, kus traditsioonilisel klaviatuuril klahv paiknema peaks. Kõrgendikule vajutades tajub süsteem vajutust ning käitub nagu tavaline klaviatuur. Et klaasile vaatamist veelgi vähendada, saab klaviatuuri veelgi pareminini näpuga tuntavaks muuta, kuna iga “klahvi” serv on tõstetav.

Niisiis saab mõnele klahvikohale surudes süsteem tõsta selle ümber veidi kõrgemale väikese serva, mis simuleeriks justkui füüsilisele nupule vajutamist. Kogu klaasist süsteemi all oleks ekraan, mis võimaldaks klahvide märgendeid vastavalt klaviatuuripaigutustele või programmidele muuta.

Lisaks on patendis mängitud idee kasutada klaviatuuri külgedele jäävat tühja ruumi puuteplaadina.

Pärast seda, kui Apple 2016. aastal uue MacBook Pro klaviatuuri kujundusega välja tuli, on seda palju kritiseeritud. Vähe liikuvate klahvide vahele võib sattuda tolm, mis muudab klaviatuuri kasutamatuks. 2018. aastal lisas Apple klahvide alla õhukese silikoonist membraani, mis peaks mustuse sattumise klahvide alla ära hoidma.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.