Apple selgitab, miks saavad vaid uuemad arvutid ja tahvelarvutid ning kõige uuemad iPhone’id tehisintellekti

Miks jõuab Apple'i AI ainult uusimatele telefonidele?Foto: Depositphotos

Rubriiki toetab

Apple teatas hiljuti, et astub tehisaru rongile ning toob oma telefonidele, tahvelarvutitele ja arvutitele AI. Koos sellega teatas aga Apple ka seda, et uued funktsioonid tulevad vaid arvutitele ja tahvelarvutitele, millel on M1 või uuem M-seeria kiip ja ainult viimase generatsiooni iPhone 15 Pro ja Pro Max telefonidele.

Paljud on peale seda hakanud küsima, miks Apple nii otsustas ning kas tegu on plaaniga sundida inimesi ostma uuemaid iPhone’e.

Apple’i pressiürituse küsimuste ja vastuste voorus küsis üks ajakirjanik ettevõttelt täpselt seda. Apple’i sõnul on põhjus selles, et kuigi vanemad telefonid ja arvutid suudavad ka jooksutada uusi AI-lahendusi, siis ei suuda need seadmed teha seda nii kiiresti, et asjal tolku oleks.

Apple lisas, et kui nad tahaks AI-lahenduste pealt kasu teenida, siis oleks nad nõudnud kasutajatelt ka kõige uuemaid iPade ja Mace.

Tehisaru lisadega tuleb kaasa näiteks sõnumi- ja tekstirakenduse Writing Tools abiline, mis soovi korral ise tekste loob, toimetab ja kokku võtab. Muuhulgas peaks AI tulevikus organiseerima ära kõik meilid ning hoolitsema selle eest, et olulised kirjad unarusse ei jääks.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.