Apple

Apple tahab 2024. aastaks tuua turule oma esimese auto

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Viimaste aastate jooksul on läbi käinud palju kõlakaid ja spekulatsioone Apple’i esimese auto kohta. Uusimate andmete kohaselt soovib ettevõte oma sõiduki turule tuua juba 2024 aastaks, kirjutab Reuters

Apple’i esimene sõiduk saab plaani järgi olema täiselektriline ning isejuhtiv. Tehnoloogiahiid alustas auto arendamisega juba 2014. aastal Titani nimelise projekti raames.

Kuid ilmselt ei tegele Apple sõiduki arendamisega ainult omal käel, vaid kaasab projekti ka suurema autotootja. Tehnikatööstuse ekspertide sõnul on selleks ilmselt Tesla, Volkswagen või Magna Steyr.

Tesla on analüütikute arvates vägagi potentsiaalne kandidaat, kuna juba 2014. aastal tundis Apple suurt huvi Tesla ostmise vastu. Tehing jäi toona siiski tegemata Tesla tegevjuhi Elon Muski soovist pühenduda elektriautode arendamisele. 

Suurema tõenäosusega ehitab Apple’ile elektrilise ja isejuhtiva sõiduki saksa autotootja Volkswagen. 2018. aastal teatas Apple, et kavatseb muuta oma töötajate Volkswagen T6 Transporteri kaubikud isejuhtivateks sõidukiteks. 

Kolmas potentsiaalne kandidaat on Austria autotootja Magna Steyr, kes on varasemalt teinud koostööd BMW ja Toyotaga. Reutersi teatel on Apple ja Magna Steyr arutanud omavahel koos töötamist, kuid see lõpetati Apple’i plaanide ebakindluse tõttu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.