Apple

Apple tahab hakata oma platvormil eksklusiivseid taskuhäälinguid tootma

Foto: Scanpix/AP/Jenny Kane.

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple võib peagi asuda ise podcast‘e tootma, sisenedes agressiivsemalt taskuhäälingute turule, kirjutab Bloomberg.

Bloombergi raporti kohaselt on Apple suhtlemas erinevate meediaettevõtetega, eesmärgiga muuta osad taskuhäälingud eksklusiivseks Apple’i platvormil. Senini on Apple taskuhäälingute maailmas omanud suhteliselt passiivset rolli, lubades podcast’ide tootjatel oma sisu iTunesi üles laadida ning neid seal levitada. Selle tulemusena moodustavad Apple’i teenuse kaudu podcast’ide kuulajad üle 50% kogu podcastide kuulajaskonnast.

Säärane muudatus, kui see juhtuma peaks, poleks taskuhäälingute turul esmakordne, aga Apple’i suurust arvestades siiski mõjukas. Aasta alguses teatas Spotify, et kulutab 500 miljonit dollarit eksklusiivsete podcast’ide tootmisele ning ostis ära kaks podcast’e tootvat ettevõtet.

Apple on aina enam liikumas teenuste pakkumise mudeli poole, tulles sügisel välja oma teleteenusega Apple TV+, pakkudes kasutajatele eksklusiivselt ajakirju oma News+ teenuse kaudu ning tehes seda ka mängumaailmas läbi oma Arcade teenuse. Taskuhäälingute maailma sisenemine ei ole seega selles kontekstis sugugi välistatud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.