Apple

Apple tegi vanu telefone meelega aeglasemaks ja sai selle eest Prantsuse tarbijakaitselt trahvi

Apple iPhone 8, mille disain on ka SE aluseks.Shutterstock

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Prantsusmaa tarbijakaitse- ja konkurentsiamet on otsustanud, et Apple peab maksma riigile 25 miljoni euro suuruse trahvisumma, kuna firma tegi vanu iPhone mudeleid läbi tarkvarauuenduste meelega aeglasemaks.

Probleem tõstatus 2017. aastal, kui mitmed vanemate iPhone’ide kasutajad avastasid, et pärast iOS 10.2.1 tarkvarauuendust on telefon järsku aeglasem. Vandenõuteooriast sai reaalsus, kui Apple tunnistas, et jah, nii ongi – tarkvarauuendus tõi funktsiooni, mis seda meelega teeb.

Apple’i sõnul tõmmati aga protsessorite kiirust alla selleks, et telefonid ennast suvalisel hetkel välja ei lülitaks. Väidetavalt oli telefonide aeglustamine vajalik selle vältimiseks ja seda eriti vananenud akude puhul.

Paljud nägid aga seda tarbijavaenulikuna, kuna Apple ei öelnud enne uuenduse läbi viimist avalikult välja, et nii tehakse. Ülestunnistus tehti alles siis, kui internetis vandenõuteooriad levima hakkasid. Seega ei teadnud ka paljude vanemate telefonide omanikud, et pole vaja tingimata uut mudelit osta, vaid piisab lihtsalt aku vahetamisest ja telefon on taas kiire.

Prantsusmaa ametkonnad on nüüd otsustanud Apple’it selle eest trahvida ja summa on 25 miljonit eurot, ehk 1 euro iga Prantsusmaal müüdud iPhone’i eest, mida see probleem mõjutas.

Sama asja eest on Apple’it trahvinud ka Itaalia, kuid trahvisumma oli “vaid” miljon eurot. Summad pole muidugi sellised, mis Apple’it eriliselt mõjutaks, firma väärtus ulatub tublisti üle 1 triljoni dollari.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses