Apple

Apple tõi välja uue MacBook Airi, MacBook Pro ja Mac Mini

Rubriiki toetab

Apple tutvustas uus arvuteid, millel kasutatakse esmakordselt nende endi poolt välja töötatud ARM arhitektuuril põhinevat M1 protsessorit.

M1 protsessor

Tegu on kaheksatuumalise ja 5 nm tehnoloogial põhineva kiibiga, mille tuumaks on A14 Bionic protsessor. Viimase leiab ka iPhone 12 ning uusimate iPad Air tahvelarvutite seest.

Apple sõnul on neli tuumadest suunatud kiirusele ja ülejäänud neli efektiivsusele, mis kokku annab maailma parima tulemuse ühe vati kohta kõigi kiipide seast.

Kokkuvõttes on M1 protsessor võrreldes eelmiste põlvkonna mudelitega 3,5 korda kiirem, võimaldab 6 korda kiiremat graafikakiirendust ning on 15 korda kiirem masinõppimises. Kõige selle juures on uutel arvutitel kuni kaks korda vastupidavamad akud.

Tähtsaim omadus uue protsessori puhul on aga võimekus jooksutada iOS-i ja iPadOS-i rakendusi macOS operatsioonisüsteemis ilma probleemideta. Apple ise on juba oma kontoritarkvara prograamid nagu Pages, Numbers ja Keynote uuele süsteemile üle viinud, samamoodi peaksid toe saama lähiajal ka Microsofti ja Adobe’i programmid.

Uued MacBookid

MacBook Airi puhul peale uue protsessori silmnähtavaid muutusi aga pole. Uus mudel on väljanägemise poolest sisuliselt samasugune nagu eelmise põlvkonna esindaja. Esikaamera on endiselt 720p resolutsiooniga, kuid Apple’i sõnul on see nüüd parema kvaliteediga tänu M1 protsessorile. Õnneks on alles jäetud ka viimaselt mudelilt tuttav klaviatuur, mis pole enam varasemast nii palju probleeme oma töökindlusega tekitanud.

Baasmudel on endiselt 8 GB RAM mäluga ning 256 GB sisemäluga ja selle hinnad algavad USA-s 999 dollarist.

MacBook Pro mudelirivi saab samamoodi omale uue baasmudeli, millel Apple’i M1 protsessor. Välimuse osas siin samuti suuri muudatusi pole, kõige odavamal mudelil on nüüd juba standardiks saanud puuteklahvid ja neli USB-C pesa.

Ka Pro soodsaim variant tuleb 8 GB RAM mäluga ning 256 GB sisemäluga. Tänu uuele kiibile lubatakse aga kuni 10 tundi pikemat kasutusaega ühe laadimiskorraga, kui eelneval mudelil.

Uue MacBook Pro hinnad algavad 1299 dollarist.

Mac mini

Üle pika aja (viimane Mac mini mudel nägi ilmavalgust 2018. aastal) on Apple otsustanud värskendada ka oma kõige väiksemat lauaarvutit. Suurimaks uuenduseks on ka siin eelpool mainitud M1 kiip, mis teeb selle igas aspektis kiiremaks ja võimsamaks kui vana mudel.

Apple lubab kolm korda kiiremat protsessorit ja kuni kuus korda paremat graafika võimekust.

Uut mini mudelit saab osta alates 699 dollarist ning seda on võimalik soetada kuni 16 GB RAM mälu ja 2 TB sisemäluga.

MacOS Big Sur

Kõigile uutele mudelitele lisaks laseb Apple välja ka uuenduse Mac arvutite operatsioonisüsteemile. See kannab nime Big Sur ning toob endaga tagasihoidlikud disainiuuendused. Apple’i rakendustele nagu Safari, Messages ja Maps lubatakse aga suuremaid täiendusi.

Apple rõhutab ka, et uuenduse puhul on erilist tähelepanu pööratud just sobivusele M1 protsessoriga ning võimalusele arvutites edaspidi ka iOS ja iPadOS rakendusi kasutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.