Apple

Apple tõi välja uue watchOSi: Watch saab oma äpipoe ja hoiatab edaspidi liiga kõva lärmi eest

Rubriiki toetab

Apple kuulutas täna arendajatele suunatud konverentsil WWDC välja uue watchOS 6 operatsioonisüsteemi, mis lisab terviseandmete jälgimisse veel mitmeid uusi võimalusi. Samuti tõi firma avalikkuse ette uue tvOS 13 operatsioonisüsteemi, millega saavad kasutajad võimaluse kasutade mängudes Xboxi ja PlayStationi pulte.

Apple Watch saab oma rakendustepoe

Apple’i nutikelladele mõeldud watchOS 6 toob kasutajateni mugavamad tervise jälgimise lahendused.

Activity rakendus, mis seni luges põletatud kaloreid, treeninguminuteid ja aktiivsete tundide arvu igas päevas, hakkab nüüd ülevaadet jagama ka pikema aja trendidest. Activity Trends funktsioon jälgib liikumisharjumusi 90 või 365 päeva jooksul. Kell hakkab soovitama liikumisharjumuste muutmist vastavalt sellele, kui aktiivne kasutaja olnud on.

watchOS 6 pöörab tähelepanu ka inimese kuulmisele. Uus rakendus annab teada, kui kasutaja on liiga lärmakas kohas, mis võib kuulmist kahjustada. Rakendus ei salvesta ümber toimuvat, vaid kuulab mürataset aeg-ajalt.

Kolmas suur uuendus nutikellas on menstruaaltsüklite jälgimise võimalus. Cycle Tracking nimeline rakendus visualiseerib menstruaaltsükli graafikul. Samuti annab rakendus teada päevade saabumisest, sama funktsioon on saadaval ka iPhone’il neile, kel Apple’i nutikella pole.

Telefon laieneb kella

Kella jõuavad ka mitmed seni telefonis olnud rakendused. Voice Memos laseb kella kasutada audiosalvestajana, Calculator lubab teha arvutusi nig Audiobooks laseb kuulata iTunes’ist ostetud audioraamatuid.

Enam ei ole kella äppide laadimiseks vaja rakendusi iPhone’i laadida, kuna kellas on nüüd rakendustepood, kus saab sirvida kellale mõeldud rakendusi, neid osta, alla laadida ja paigaldada.

Väiksematest uuendustest on soovi korral võimalik panna kell teavitama iga täistunni saabumisest.

Loomulikult saab Watch endale uusi sihverplaate ja paar uut värvi kellarihma.

tvOS 13 muudab telerid nutikamaks

Uuel tvOS 13 operatsioonisüsteemil on ümber kujundatud koduekraan, mis lubab kasutajal näha just seda sisu, mida tal vaja on. Sisu esitamine on samuti ka hulga dünaamilisem ja mugavam, näiteks võib näha laulusõnu muusika kuulamise ajal.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.