Apple

Apple tõi välja uued, kuid väga tuttavad AirPodsid: siin on kõik, mis muutus

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple tõi täna välja uued AirPods juhtmevabad kõrvaklapid, mil Hey Siri tugi ning ka juhtmevaba laadimise võimekus. Välimuselt on klapid identsed eelmise versiooniga.

Hey Siri ehk räägi oma kõrvadega

Tänu uuele H1 kiibile kõrvaklappides on neil nüüd Hey Siri tugi. Kui varem tuli kõrvaklapile koputada, et Apple’i nutiassistendiga rääkida saaks, siis nüüd piisab vaid “Hey Siri” ütlemisest, et assistenti aktiveerida. Apple TV on nüüd ainus Siri toetav seade, kus Hey Siri funktsionaalsus puudub.

Juhtmevaba laadimine

AirPodsid said ka uue ümbrise, mil on juhtmevaba laadimise võimekus. Ümbris toetab QI laadimisstandardit, seega saab klappe laadida suvaliselt juhtmevaba laadimise aluselt. Kuna klapid on ise samasugused, müüb Apple juhtmevaba laadimise ümbrist ka eraldi 89 euroga, nii et selle saaks osta esimese põlvkonna AirPods klappide omanikud.

Apple’i enda juhtmevaba laadimise alusest AirPower pole endiselt mitte midagi kuulda. Juhtmevaba laadimise karbil on ka ainus visuaalne erinevus kahe AirPodsi põlvkonna vahel – karbikesel on nüüd väljas LED indikaator, mis laadimisest märku annab.

Pikem aku tööaeg

Taaskord tänu H1 kiibile on klappide aku tööiga pikem, andes Apple’i sõnul juurde tund aega (50%) kõneaega.

Ja siis nipetnäpet veel

Nimelt lubab Apple, et teise põlvkonna AirPods klapid vahetavad ühenduvust erinevate seadmete vahel kaks korda kiiremini, klappide mikrofoni kvaliteet on parem ning lisaks on neil nüüd ka Bluetooth 5 tugi.

Palju need siis ka maksavad?

Soome Apple Store’is, mis üldiselt Eesti hinnastust peegeldab, lähtub, et juhtmevaba laadimisega AirPods klapid maksavad nüüd 229 eurot. Ilma juhtmevaba laadimise võimekuseta klapid maksavad sama palju, kui esimese põlvkonna AirPods klapid ehk 179 eurot ning need, kes soovivad osta oma vanadele AirPods klappidele juhtmevaba laadimise ümbrise, peavad maksma 89 eurot.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.