Apple toob ilmselt turule nutividina, mis aitab huvitaval kombel su kadunud rahakoti üles leida

AFP/Scanpix

Rubriiki toetab

Lekkinud on iOS 13 operatsioonisüsteemi koodijupp, mis viitab üsnagi konkreetselt sellele, et Apple on töötamas välja oma enda pisikest elektroonilist markerit, mis aitab sul kadunud asju üles leida.

Apple’i seade peaks iOS 13s lekkinud fotode põhjal olema ümmargune, mille keskel on Apple’i logo. Apple soovib tõenäoliselt seadmete leidmiseks kasutada sarnast meetodit, nagu peagi on võimalik teha iPhone’ide ja MacBookidega. Nimelt saadab iga Mac või iPhone, ka välja lülitatud asendis, välja anonüümset Bluetooth-signaali, mille püüab kinni iga suvaline iOS või Mac.

See tähendab, et kui kaotad oma telefoni ja selle läheduses on keegi oma iPhone’iga, näed sina oma iCloudis oma telefoni asukohta, ilma, et infot vahetanud iPhone’i omanik sellest teadlik oleks. Sarnane süsteem hakkab arvatavasti ka tööle Apple’i pisikeste seadmete puhul, mis aitavad sul sarnaselt näiteks oma rahakotti või võtmekimpu üles leida.

Samuti on võimalik vidin panna kadunud asjade nimekirja, mis tähendab, et kui mõni iPhone’i kasutaja sellele lähedale satub, näidatakse talle infot selle kohta, et ta on leidnud kaotatud asja ja võimaluse sulle helistada, et sa oma võtmed või rahakoti kätte saaksid.

Apple kasutab siin ka kõvasti liitreaalsust – kui sa ei leia oma kodust näiteks rahakotti, võid vaadata oma kodu läbi telefoni kaamera ning telefon kuvab virtuaalset silti seal, kus asub sinu rahakott.

10. septembril toimub Apple’i meediaüritus, kus firma tutvustab tõenäoliselt uusi iPhone’e ja Apple Watch mudeleid. See, kas tutvustatakse ka uusi jälgimisseadmeid, ei ole teada.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.