Apple

Apple töötab uue Mac Pro kallal, aga sel aastal seda veel osta ei saa

Mac Pro. Foto: Apple

Rubriiki toetab

Apple avaldas, et nad töötavad uue Mac Pro arvuti kallal, kuid sel aastal seda veel näha ei saa.

Apple’i turundusjuht Phil Schiller ütles, et uue Mac Pro näol on tegemist palju modulaarsema seadmega, kui oli 2013. aastal tutvustatud masin, mida rahvakeeli kutsutakse selle ümara disaini tõttu ka prügikastiks. Vana mudeli puhul oli seadet pärast ostmist üsna raske uuendada, kuna mitmeid detaile ei olnud võimalik välja vahetada, uus mudel peaks probleemi aga lahendama.

Uue Mac Pro puhul on disaineritel ülesanne ehitada tõeliselt tulevikukindel profimasin, mida saab aastate möödudes uute komponentidega täiendada.

Ettevõtte tarkvaraarenduse juht Craig Federighi tunnistas, et 2013. aasta seadmega tehti viga, öeldes, et Apple disainis ennast nurka. Põhipuudusena eeldasid Apple’i disainerid, et üha rohkem rakendusi kasutavad kahe graafikakaardi jõudlust, kuid suur osa profitarkvarast on läinud ühe jõulise graafikakaardi kasutamise teed, ent selliseid ei suuda praeguse Pro korpus edukalt jahutada.

Siiski ei tasu loota, et seadmeid sel aastal näha saab. Schilleri sõnul töötab Apple’i meeskond alles uute seadmete loomise kallal. Uue Mac Pro kõrval peaks ilmavalgust nägema ka professionaalidele mõeldud monitor.

Väikese vaheuuendusena tõstis Apple sel nädalal aga praeguse Mac Pro paari parameetrit pakkudes nüüd võimsamat protsessorit ja graafikakaarte. 3999 dollari eest saab kaheksatuumalise Inteli Xeoni protsessoriga ning kahe AMD FirePro D700 graafikakaardiga masina.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.